آمریکا موضوع موشک های کره شمالی را در کمیته تحریم سازمان ملل مطرح می نماید

به گزارش دنیای ویدئو، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که واشنگتن نگران آخرین آزمایش موشکی کره شمالی است و قرار است این مسئله در کمیته تحریم سازمان ملل مطرح گردد.

آمریکا موضوع موشک های کره شمالی را در کمیته تحریم سازمان ملل مطرح می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که آمریکا میخواهد در مورد آخرین شلیک موشک های بالستیک کره شمالی با کمیته تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی گفت وگو کند.

به نوشته وبگاه آریرانگ لیندا توماس گرینفیلد نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که واشنگتن نگران آخرین آزمایش موشکی است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی گفت، اعضای این گروه به زودی برای بحث در مورد گزینه ها علیه کره شمالی فراخوانده می شوند، اما هنوز تعیین نیست که آیا این امر منجر به اقدامات مهمی می گردد یا خیر.

در مارس امسال، شورای امنیت سازمان ملل متحد کمیته تحریم را گرد هم آورد تا درباره موشک های بالستیک کوتاه برد کره شمالی گفت وگوهایی انجام گردد، اما هیچ اقدام اساسی صورت نگرفت.

در پی آزمایش موشکی در چهارشنبه گذشته، خبرگزاری کره شمالی با انتشار جزئیاتی از این آزمایش موشکی گزارش کرد که موشک هایی که کره شمالی روز چهارشنبه شلیک کرد، آزمایشی از یک سامانه موشکی نو مستقر بر روی قطار بود که به اسم یک ضدحمله بالقوه در مقابل هرگونه نیرویی طراحی شده است که تهدیدی برای کشور کره شمالی محسوب گردد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی گزارش کرد موشک هایی که روز چهارشنبه آزمایش شد مسافت 800 کیلومتر را طی کردند، سپس هدفی را در دریا در امتداد ساحل شرقی کره شمالی مورد حمله قرار دادند. آزمایش های موشکی کره شمالی درست همان روزی انجام گرفته است که کره جنوبی هم یک موشک بالستیک زیردریایی (SLBM) شلیک کرد و به اولین کشور بدون سلاح اتمی تبدیل شد که چنین سامانه ای را توسعه داده است.

آزمایش های موشکی کره جنوبی واکنش های بین المللی به همراه داشته است به طوریکه ایالات متحده گفته است که این آزمایشات نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و تهدیدی برای همسایگان پیونگ یانگ است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی در گزارش خود درباره نوترین آزمایش موشکی کره شمالی گزارش کرد که آزمایش موشکی نو کره شمالی به وسیله یگان موشکی قابل حمل بر روی قطار که اوایل امسال سازماندهی شده بود، انجام گرفته است. تصاویری که رسانه های دولتی کره شمالی منتشر نموده اند، یک موشک سبز زیتونی رنگ را در حالی نشان می دهد که در میان ستونی از دود و شعله های آتش از سقف یک قطاری که بر روی ریل قطار در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته، به سمت آسمان شلیک می گردد.

کره جنوبی پیش از این گزارش نموده بود که موشک ها از منطقه درون مرزی مرکزی یانگدوک شلیک شده اند.

آدام مونت عضو ارشد فدراسیون دانشمندان آمریکایی در پیامی که در صفحه توییتر قرار داد در مورد نوترین آزمایش موشکی کره شمالی نوشت: موشک هایی که از ریل قطار پرتاب می شوند گزینه نسبتاً مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای کشورهایی است که در پی بهبود قابلیت های بقای نیروهای هسته ای خود هستند.

تحلیلگران بر این باورند که آزمایش موشکی اخیر کره شمالی احتمالاً زمینه را برای توسعه موشکی با قابلیت پرتاب موشک های بالستیک بین قاره ای مجهز به سلاح هسته ای پرتاب فراهم می آورد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 631

به "آمریکا موضوع موشک های کره شمالی را در کمیته تحریم سازمان ملل مطرح می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا موضوع موشک های کره شمالی را در کمیته تحریم سازمان ملل مطرح می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید