آمریکا یک شهروند ایرانی را به نقض قوانین تحریم ها متهم کرد

به گزارش دنیای ویدئو، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده یک شهروند ایرانی را به نقض قوانین تحریم ها علیه ایران متهم کرده است.

آمریکا یک شهروند ایرانی را به نقض قوانین تحریم ها متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای گفت یک شهروند ایرانی را به دلیل آنچه نقض تحریم ها علیه ایران خوانده شده محاکمه کرده است.

مطابق این بیانیه هیئت منصفه یک دادگاه فدرال یک شهروند ایران به همراه دو نفر دیگر را به نقض قانون ممنوعیت تجارت با ایران متهم کرده و مدعی شده آنها تلاش کرده اند قطعات دارای کاربری های دوگانه به ایران ارسال کنند.

طبق ادعای وزارت دادگستری آمریکا این شهروند 39 ساله ایران به نام مهرداد انصاری با کمک یک ایرانی دیگر و یک شهروند تایوان بین سال های 2007 تا 2011 با انجام بیش از 1250 معامله برای اکتساب بیش از 105000 قطعه به ارزش 2630800 دلار تلاش کرده اند.

قوانین آمریکا صادرات، بازصادرات، فروش یا عرضه مستقیم یا غیرمستقیم فناوری ها یا کالاهای آمریکایی به ایران را ممنوع می کند. دادگستری آمریکا مدعی شده متهمان بدون کسب مجوز از دولت آمریکا 599 معامله با 63 شرکت آمریکایی انجام داده اند.

حکم آقای انصاری قرار است روز 1 سپتامبر صادر شود. دیگر متهم این پرونده که شهروند تایوان است سال 2012 به تحمل دو سال حبس محکوم شده شده است. متهم دیگر که شهروند ایران است دستگیر نشده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دولت های مختلف آمریکا در راستای اهداف خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی تحریم هایی را به بهانه های مختلف وضع کرده و جنگ مالی را در دستور کار قرار داده اند.واشنگتن شرکت های آمریکایی و شرکت های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم ها ملزم می کند.

دفتر تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری یا FTI که در سال 2004 به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی جنگ مالی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست های کلان واشنگتن، از جمله ایران به شمار می رود.

یکی از مهم ترین اهداف و محورهای فعالیت دفتر تروریسم و اطلاعات مالی را هدایت جنگ مالی علیه ایران، ضربه زدن به گروه های محور مقاومت و تبدیل کردن نظام مالی آمریکا به یک اهرم فشار علیه اقتصاد کشورهای ناهمسو با این کشور تشکیل می دهند.

سی ان ان در گزارشی در سال 2010 دفتر تروریسم و اطلاعات مالی را اتاق جنگ ساکت علیه ایران توصیف کرده و درباره آن نوشته است: آنها در واقع، مسئول فلج کردن اقتصاد ایران هستند. سی ان ان نوشته فعالیت های این دفتر معمولا بدون جار و جنجال انجام می شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 499

به "آمریکا یک شهروند ایرانی را به نقض قوانین تحریم ها متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک شهروند ایرانی را به نقض قوانین تحریم ها متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید