تور اروپا: اتحادیه اروپا درباره قانون بازارهای دیجیتال به توافق می رسد

به گزارش دنیای ویدئو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به گفته یکی از قانونگذاران ارشد پیش بینی می گردد موارد اختلاف نظر در هفته های آینده حذف شوند.

تور اروپا: اتحادیه اروپا درباره قانون بازارهای دیجیتال به توافق می رسد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا حدود یک سال قبل مجموعه ای از باید ها و نبایدها برای شرکت های بزرگ آنلاینی که داده ها را کنترل می نمایند، وضع کرد که به قانون بازارهای دیجیتال(DMA) مشهور شده است. طبق این قوانین جریمه ای تا 10 درصد عایدی جهانی شرکت برای نقض نمایندگان قوانین وضع می گردد.

قانون بازارهای دیجیتال اپل، گوگل، فیس بوک، آمازون، مایکروسافت را به طور خاص هدف گرفته است. البته نخست قانونگذاران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو باید قانون را تایید نمایند تا اجرایی گردد.

آندراس شواب یکی از قانونگذارانی است که تا به امروز با کشورهای عضو اتحادیه 2 جلسه در این باره برگزار نموده است. او نسبت به دستیابی به توافق درباره قانون خوشبین است و می گوید: ما هنوز می خواهیم قانون را تا خاتمه مارس یا اوایل آوریل نهایی کنیم.

با این وجود به گفته او هر دو طرف در خصوص نقش کمیسیون اروپا اختلاف نظر دارند. قانونگذاران اصرار دارند به عنوان تنها مجری قانون عمل نمایند و حق وتو داشته باشند، حال آنکه کشورهای عضو اتحادیه می خواهند ناظران ملی اختیار عمل بیشتری در این زمینه داشته باشند و حق وتوی کمیسیون اتحادیه اروپا نیز حذف گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 885

به "تور اروپا: اتحادیه اروپا درباره قانون بازارهای دیجیتال به توافق می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: اتحادیه اروپا درباره قانون بازارهای دیجیتال به توافق می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید