برای رئیس فدراسیون ایستاده دست خواهند زد، ناآگاهانه نقد نکنید

به گزارش دنیای ویدئو، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، خداداد افشاریان عضو هیأت رئیسه درباره فضای تازه مدیریتی فوتبال ایران گفت: تیم تازه مدیریتی فدراسیون فوتبال از این که مورد نقد جدی قرار بگیرد، واهمه و هراسی ندارد. منتهی باید برای تمام مردم و اعضای جامعه فوتبال به صورت دقیق روشن کرد که فدراسیون، در چه شرایطی و با چه شاخص هایی، مدیریت امور فوتبال را تحویل گرفته است. شما نمی توانید بدون در نظر دریافت مسائل برجای مانده از گذشته و آسیب شناسی از شرایط فعلی، برای توسعه سیستم در آینده برنامه ریزی کنید.

برای رئیس فدراسیون ایستاده دست خواهند زد، ناآگاهانه نقد نکنید

وی ادامه داد: نقد باید بر پایه اخلاق و منصفانه باشد. متأسفانه در هفته های اخیر شاهد این مساله بوده ایم که بعضی افراد بدون آگاهی از قوانین و اساسنامه، حملاتی به فدراسیون فوتبال انجام داده اند. بنده و سایر همکاران در هیأت رئیسه به هیچ نام منکر وجود مشکل و نارسایی در سیستم اداره فوتبال نیستیم. ولی همان موضوع شناخت از بحران های بر جای مانده از گذشته هم عامل بسکمک از نارسایی ها است. همه باید تلاش کنیم تا برای هر کدام از این مسائل راه چاره پیدا شود و مدیریت فدراسیون دچار روزمرگی نشود. دعوا و تنش و نقد از روی کینه و غرض حتی یک مانع را از سر راه فوتبال بر نمی دارد.

برای داشتن یک فدراسیون کارآمد باید انسجام مدیریتی وجود داشته باشد. عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با تاکید روی این مساله در ادامه اضافه نمود: هیچ کسی نمی تواند با صحبت ها و جوسازی هایی که انجام می دهد انسجام هیأت رئیسه فدراسیون و سایر ارکان را هدف قرار دهد. بعضی از دوستان با مصاحبه و رفتارهای خود، خواسته یا ناخواسته آرامش را از مجموعه تازه خواهند گرفت؛ ولی باید همگی بدانیم که سیستم مدیریتی تازه فدراسیون با صلابت کار و اهداف خود را جلو خواهد برد. ما در هیأت رئیسه بعضاً ممکن است با همکاران اختلاف نظر داشته باشیم یا چالشی به وجود بیاید. در هیچ مجموعه ای قرار نیست که همه یک حرف بزنند.

افشاریان ادامه داد: مهم این است که همه به یک هدف فکر کنند. باید اهداف و افکار شخصی را کنار گذاشت. هر بحثی هم باید در راستای توسعه فوتبال مطرح شود. فوتبال ایران دیگر تاب و تحمل درگیری و هیچ اشتباهی را نخواهد داشت و ما هم راهی جز تعامل بیشتر با هم نداریم. اینقدر مسائل و کارهای انجام نشده هست که اصلاً وقتی برای پرداختن به حواشی نیست. ما باید احترام را به فوتبال برگردانیم. سیاست گذاری بین المللی فوتبال ایران را درست کنیم تا به راحتی حق فوتبال کشور در پرونده های مختلف پایمال نشود. فکری به حال ناهنجاری ها داشته باشیم و اقتصاد فوتبال و حوزه های فنی و تیم های ملی و باشگاه داری و اداره لیگ را با تحول مثبت همراه کنیم.

خداداد افشاریان هم چنین بیان نمود: وقتی این همه کار پیش روی ما واقع شده است، بعضی از استدلال های مطرح شده چیزی جز تعجب باقی نمی گذارد. بعضی ها می گویند فدراسیون هنوز کار بزرگی انجام نداده است. بعضی می گویند هیأت رئیسه شق القمر کند بعضی اصلاً واقعیت را نمی بینند. جالب تر اینجاست که وقتی مدیران فدراسیون جلساتی را با مسئولان کشوری و نهادهای اجرایی برگزار کرده اند شروع کرده اند به حمله کردن که این برنامه ها نمایشی است. واقعاً با کدام منطق به فدراسیونی که تازه دو ماه است کار خود را شروع کرده چنین حملاتی می شود؟ من به نام یکی از اعضای هیأت رئیسه قطعاً از برنامه های رئیس فدراسیون برای رشد و اعتلای فوتبال حمایت می کنم. ایشان دارند کار می کنند. بعضی مواقع شما در مدیریت راهی را می روید و نتیجه نمی دهد. شما برای رسیدن یه یک اصول و موفقیت باید راه های مختلف را امتحان کنید. حرکت کردن بهتر از درجا زدن است.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون اضافه نمود: آیا اگر به زودی تعیین شود که این نشست ها و برنامه ها خروجی مثبتی برای فوتبال به بار آورده و گره کوری را باز کرده عذرخواهی می کنند؟ آیا باید هر اتفاقی با یا عینک بدبینی تحلیل کرد؟ ما نمی گوییم اشتباه پیش نمی آید. ولی اگر مسئله ای هم درست شود با نگاه مثبت به آن می پردازیم تا رفع شود. ما دنبال سرکوب و شورش نیستیم. هر کسی با هر سمتی به این مجموعه فکر تازه تزریق کند با دل و جان می پذیریم و کسانی هم که نقد منصفانه دارند و به فوتبال کمک می کنند روی سر می گذاریم.

افشاریان گفت: با تمام این حرف ها به نظر من، همراه کردن مسئولان با ورزش و فوتبال خودش یک دستاورد بزرگ است. کاری که در همه جای دنیا رخ می دهد. در کشورهای پیشرفته فوتبال هم شما نمی توانید نقش دولت ها در فوتبال را نادیده بگیرید. وقتی رئیس فیفا به کشوری سفر می کند، درخواست می کند که با مقامات دولتی هم نشست برگزار کند. اینجا اما وقتی تلاش می شود ارتباط قطع شده به شکلی درست و اصولی برای منافع فوتبال ترمیم شود، عده ای شروع می کنند به شلوغ کاری. انگار بعضی ها دوست ندارند بلند شدن فدراسیون و حرکت رو به جلوی آن با برقراری تعامل با نظام و دولت را ببینند. بنده واقعاً از این موارد متعجب هستم.

افشاریان ادامه داد: بسکمک از مسائلی که فوتبال ایران با آن رو به رو است با کمک دولت و دستگاه های دیگر قابل حل است. برای حق پخش تلویزیونی، اقتصادیات، انعقاد قرارداد اسپانسرینگ، تبلیغات، سیاست بین الملل فوتبال و بسکمک موارد دیگر فوتبال به همراهی و کمک دولت در این شرایط سخت نیاز دارد. فوتبال ارث شخصی کسی نیست و برای مردم است. دولت و دستگاه های دیگر هم اگر قدمی برمی دارند و کاری می خواهند انجام بدهند به خاطر اعضای هیأت رئیسه و مدیران فدراسیون نیست و این کارها برای مردم انجام می دهند. توسعه و پیشرفت فوتبال باعث ایجاد نشاط اجتماعی می کنند.

افشاریان با مثال موفقیت کنندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: شما توجه کنید. ضمن خسته نباشید جانانه و قابل احترام به مجموعه بزرگ فولاد خوزستان و با صعود پرسپولیس، استقلال و تراکتور به مرحله حذفی بخش اعظمی از جامعه در این شرایط سخت شادمان شده اند. انشاالله موفقیت های آنها در آسیا ادامه داشته باشد و از طرفی تیم ملی کشورمان هم مسابقات حساس خود را در مقدماتی جام دنیای با پیروزی پشت سر بگذارد. دولت باید چقدر هزینه کند که چنین جو روحی خوبی در سطح کشور ایجاد شود و اصلاً در کدام حوزه می تواند تأثیرگذاری روانی مثبت روی جامعه به مقدار فوتبال گذاشت؟ حالا که ریاست فدراسیون تلاش می کند در این راستا قدم های خوبی بردارد، بعضی ها با حملاتی که انجام می دهند تنش ایجاد می کنند. آیا هدف آنها این است که تعامل خوبی با نظام و دولت برای پیشرفت فوتبال برقرار نشود؟ آیا نگاه آنها به اتفاقات از روی عدالت است چرا قبل از اینکه نتیجه تعیین شود قضاوت می کنید؟

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در بخش دیگری ازحرف های خود گفت: باید تلاش کنیم به جای حرف زدن کار کنیم. منتقد را سرزنش نمی کنیم. فقط می گوئیم اخلاق و انصاف رعایت شود. برای حرکت ها و اجرایی شدن برنامه های فدراسیون در این شرایط سخت کرونایی و معضلات اقتصادی زمان بدهند. شما نمی توانید بدون زمان دادن، نتیجه بخواهید. منتهی یک سری مسائل را نمی توان فراموش کرد که وجود و یا وقوع آن ارتباطی به تیم مدیریتی تازه ندارد ولی با تمام توان برای حل آنها تلاش خواهد شد.

صحبت های پایانی خداداد افشاریان در ارتباط با رئیس فدراسیون بود و تاکید کرد: با توجه به رفتارها و کارهایی که از عزیزی خادم می بینم باید بگویم که جامعه فوتبال در آینده برای ایشان ایستاده دست خواهد زد. ایشان در حال برنامه ریزی و تلاش است. کارهای بزرگی که آنها را شروع کرده شاید الان به چشم نیاید، اما در آینده باعث می شود تمام مجموعه بزرگ فوتبال از آن لذت ببرد. الحق بدون جانب داری اگر بخواهم در این دو ماه عملکرد ایشان را تعریف کنم باید بگویم فردی خستگی ناپذیر است که با قلبش برای احیای فوتبال کار می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 540

به "برای رئیس فدراسیون ایستاده دست خواهند زد، ناآگاهانه نقد نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای رئیس فدراسیون ایستاده دست خواهند زد، ناآگاهانه نقد نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید