تأکید ایران و روسیه بر ضرورت تداوم رایزنی در موضوعات مختلف

به گزارش دنیای ویدئو، معاون وزیرخارجه فدراسیون روسیه و سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در این کشور بر همکاری های مسکو و تهران در عرصه ها و نهادهای بین المللی همچون سازمان ملل متحد و آژانس بین المللی انرژی اتمی در راستای مقابله با اقدامات یک جانبه و غیرقانونی آمریکا تأکید کردند.

تأکید ایران و روسیه بر ضرورت تداوم رایزنی در موضوعات مختلف

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، در ملاقات روز سه شنبه جلالی و سرگئی ورشنین ، دو طرف ادامه همکاری ها را برای مقابله با اقدامات آمریکا در زمینه اعمال تحریم های غیرعادلانه و نامشروع علیه کشورهای مختلف و بویژه بر علیه تهران و مسکو ارزشمند و ضروری ارزیابی کردند.

معاون وزیر امورخارجه فدراسیون روسیه در این ملاقات با محکوم کردن اتهامات ایالات متحده در مورد موضوع حقوق بشر، سیاسی سازی این مسئله توسط واشنگتن را غیرقانونی دانست و گفت که از دیدگاه مسکو این ادعاها پذیرفتنی نیست.

سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات از مواضع روسیه در حمایت از ایران در مجامع بین المللی و بویژه شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی قدردانی و تشکر کرد.

شرایط ادلب سوریه، مسائل مربوط به کمیته قانون اساسی این کشور، اجرای توافقات فرمت آستانه، شرایط آوارگان و پناهندگان سوری و راه های بازگشت ایشان به کشورشان، طرح روسیه برای تأمین امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس، درگیری های یمن و مسائل مربوط به حقوق بشر از جمله محورهای مورد بحث در این ملاقات بودند.

طرفین همچنین ضمن اشاره به همکاری های دو کشور در عرصه های بین المللی همچون سازمان ملل متحد، آژانس بین المللی انرژی اتمی این همکاری ها را در راستای مقابله با اقدامات یک جانبه و غیر قانونی آمریکا در زمینه اعمال تحریم های غیر عادلانه و نامشروع علیه کشورهای مختلف و بویژه بر علیه تهران و مسکو ارزشمند و ضروری ارزیابی نمودند.

کاظم جلالی و سرگئی ورشنین در انتهای این ملاقات ضمن تأکید بر ضرورت تداوم رایزنی و همکاری های دو کشور در موضوعات مختلف، از میل خود برای ادامه تماس ها و ملاقاتها صحبت کردند.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 61

به "تأکید ایران و روسیه بر ضرورت تداوم رایزنی در موضوعات مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید ایران و روسیه بر ضرورت تداوم رایزنی در موضوعات مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید