تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک

به گزارش دنیای ویدئو، این پرتاب، تعداد کل ماهواره های استارلینک در مدار زمین را به حدود 800 ماهواره خواهد رساند و قرار است هزاران ماهواره دیگر در سال 2021 ارسال شوند. ا

تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

ماهواره استارلینک در ایستگاه نیروی هوایی آمریکا، فلوریدا

اسپیس اکس دوباره پرتاب آخرین ماهواره های استارلینک را به تعویق انداخت. این چهارمین اقدام برای ارسال 60 ماهواره به مدار پایین زمین بود که بخشی از برنامه جنجال برانگیز ایلان ماسک برای ارائه اینترنت پر سرعت ماهواره ای به زمین است.

اسپیس اکس توییت کرد: به خاطر شرایط بد آب وهوایی در منطقه پرتاب، ارسال ماهواره های استارلینک را امروز انجام نخواهیم داد. تیم ما مشغول آماده کردن فرصتی برای پرتاب ماهواره ها در ساعت 7:29 صبح به وقت ساحل شرقی آمریکا است؛ در حال حاضر پیش بینی شرایط آب وهوا در آن زمان 70 درصد برای پرتاب مناسب خواهد بود.

این پرتاب، تعداد کل ماهواره های استارلینک در مدار زمین را به حدود 800 ماهواره خواهد رساند و قرار است هزاران ماهواره دیگر در سال 2021 ارسال شوند. این مجموعه از ماهواره ها مورد انتقاد شدید جامعه فضاشناسی قرار گرفته که ادعا می کنند مشاهدات آنان را مختل خواهد کرد.

در ماه اوت، صد ها فضاشناس هشدار دادند شبکه استارلینک ممکن است به شدت بر برنامه های دانشمندان تاثیری منفی بگذارد و مانع پیشرفت های علمی شود.

منیع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 76

به "تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید