حمایت وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران از طرح های دکتری

به گزارش دنیای ویدئو، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، این تفاهم نامه با حضور دکتر فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور امضا شد.

حمایت وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران از طرح های دکتری

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

این تفاهم نامه همکاری به منظور شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از پژوهشگران و فناوران و استفاده از مشارکت و همکاری های علمی آنان در زمینه فراهم آوردن موجبات تأمین بهداشت و درمان مردم و در زمینه اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی و مقررات و سیاست های حمایتی وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران به امضاء رسید.

ضرورت حمایت دوجانبه از پروژه های کاربردی برای کشور

در این مراسم دکتر فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: امروز این تفاهم نامه بعد از مذاکرات اولیه ای که با صندوق در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اجرا شده بود، به امضا رسید.

وی گفت: در این تفاهم نامه به بحث حمایت فارغ از تعداد پژوهش ها که قابل گسترش بوده، توجه شده است؛ در واقع مدلی از همکاری را شکل می دهد که در قالب آن صندوق و وزارت بهداشت از پروژه پژوهشگرانی که به سود کشور بوده و ارزش علمی مناسبی دارند، حمایت خواهند کرد.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: باید پروژه هایی که ارزش افزوده ای برای مان ایجاد می کنند و مسئله ای از مسائل کشور می کاهند را دوجانبه حمایت کنیم.

حمایت بیشتر از پژوهشگران کشور در پی اشتراک گذاری منابع

در ادامه مراسم دکتر ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور با اشاره به حمایت از پژوهشگران حوزه پزشکی و دارویی کشور در تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، بیان نمود: این تفاهم نامه منابع صندوق حمایت از پژوهشگران و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت را برای حمایت از پژوهشگران در کنار یکدیگر قرار می دهد.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه پژوهشگران در سطح پسا دکتری و پژوهشگران دانشجویی، طرح های خود را ارسال می کنند و بهترین طرح پس از داوری مشترک توسط دو مجموعه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور با بیان اینکه در قالب این برنامه 200 پژوهشگر دوره پسادکتری و 200 طرح پژوهشی را زیر چتر حمایتی قرار می دهیم، ابراز امیدواری کرد: اشتراک گذاری منابع حمایتی، حمایت بهتر و بیشتر از محققان را به دنبال داشته باشد.

همکاری در زمینه اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی طرفین و مقررات و سیاست ها حمایتی صندوق، فراهم کردن بستر به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به طرح های اجرا شده و در حال انجام سامانه صندوق و سامانه نیماد از جمله موضوعات این تفاهم نامه است.

همچنین استفاده از بستر نرم افزاری علم سنجی معاونت تحقیقات وزارت بهداشت توسط صندوق، تشویق به افزایش استفاده از حمایت های صندوق در زمینه گرنت پژوهشی توسط دانشگاه های علوم پزشکی طرف تفاهم نامه با صندوق از سوی معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و تشویق مراکز علمی علوم پزشکی به انعقاد تفاهم نامه حمایت مشترک در خصوص طرح های تحقیقاتی با صندوق از دیگر موضوعات تفاهم نامه هستند.

اعتبار مالی بند 1-1 موضوع این تفاهم بصورت مشترک توسط طرفین (صندوق حمایت از پژهشگران و معاونت تحقیقات) به نسبت 50 درصد صندوق و 50 درصد معاونت تأمین و هزینه خواهد شد و مدت و اعتبار آن پنج سال از تاریخ امضاء خواهد بود که در صورت نیاز و توافق کتبی طرفین، تا پنج سال دیگر تمدید آن امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 260

به "حمایت وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران از طرح های دکتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران از طرح های دکتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید