خبرنگاران اتفاق های خوبی در حوزه سلامت قزوین رخ داده است

به گزارش دنیای ویدئو، قزوین - خبرنگاران - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: اتفاق های خوب و ارزنده ای در حوزه سلامت استان رخ داده که وجود 6 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در یک شهرستانی مانند آبیک از جمله آن است.

خبرنگاران اتفاق های خوبی در حوزه سلامت قزوین رخ داده است

دکتر پیمان نامدار روز جمعه و در حاشیه مراسم کلنگ زنی پایگاه اورژانس جاده ای آبیک در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: این شهرستان یکی از مهمترین ورودی های استان محسوب می شود و به همین لحاظ مسائل و دغدغه های بهداشتی و درمانی این شهرستان برای مجموعه مدیریت بهداشتی همیشه حایز اهمیت بوده است.

وی افزود: با حمایت های اجرا شده از سوی وزارت بهداشت و پیگیری کنندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی امروز توانسته ایم با جذب و تکمیل نیروهای تخصصی از جمله بیهوشی و جراحی برای بیمارستان شهدای آبیک، این بیمارستان را با تمام تجهیزات مستقر در آن را جهت ارایه خدمات به مردم تکمیل و راه اندازی کنیم.

دکتر نامدار، همکاری بین بخشی را یکی از راه های توسعه در استان دانست و افزود: با توجه به شرایط و جنس فعالیت نیروهای اورژانس، در حوزه فوریت های پزشکی نیروهای این حوزه باید بتوانند آمادگی خود را برای انجام ماموریت ها همیشه حفظ کنند.

این مسوول حوزه درمان و بهداشت ادامه داد: از آنجایی که فضای اورژانس برای فعالیت نیروهای آن باید ایمن باشد، نیازمند احداث یک پایگاه اورژانس جاده ای با مشخصات استاندارد بودیم که امروز شاهد عملیات کلنگ زنی آن هستیم.

به گفته وی، این پایگاه اورژانس هم می تواند در حوزه امدادرسانی جاده ای و هم شهری به مردم خدمات ارایه دهد و با ساخت و تجهیز ساختمان آن نیز کمک رسانی نیروها ایمن تر و راحت تر خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین همراهی و همدلی موجود در استان را برگرفته از آموزه های دینی و اخلاقی دانست و یادآور شد: برای احداث پایگاه اورژانس جاده ای آبیک که در زمینی به مساحت 500 متر و زیربنای 150 متر صورت می پذیرد، 700 میلیون تومان اعتبار نیاز است که 200 مبلیون تومان آن از سوی خانواده شهید مهدی حسنی تامین و بخش دیگر آن نیز از سوی وزراتخانه و دانشگاه علوم پزشکی تامین می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 7

به "خبرنگاران اتفاق های خوبی در حوزه سلامت قزوین رخ داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتفاق های خوبی در حوزه سلامت قزوین رخ داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید