خطیب زاده درباره گسترش همکاری ها با مقام های افغانستان گفت وگو کرد

به گزارش دنیای ویدئو، تهران (پانا) - سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه در ملاقات با بعضی مقام های کنونی و سابق افغانستان در خصوص توسعه و تعمیق روابط در حوزه های فرهنگی و همچنین سازوکارهای مرتبط با گسترش همکاری ها در حوزه رسانه ای گفت وگو و گفتگو کرد.

خطیب زاده درباره گسترش همکاری ها با مقام های افغانستان گفت وگو کرد

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده که به منظور بحث و گفتگو در خصوص همکاری های فرهنگی و رسانه ای به افغانستان سفر نموده است در خلال حضور در این کشور با بعضی از مقامات کنونی و سابق افغانستان از جمله عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی؛ وزیر اطلاعات و فرهنگ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و همچنین همتای خود در وزارت امور خارجه و حامد کرزی رییس جمهوری سابق افغانستان ملاقات و در خصوص توسعه و تعمیق روابط در حوزه های فرهنگی و همچنین سازوکارهای مرتبط با گسترش همکاری ها در حوزه رسانه ای گفت وگو و گفتگو کرد.

ملاقات و نشست مشترک با بعضی از نمایندگان مجلس، نخبگان فرهنگی و رسانه ای و بعضی از اندیشکده ها، ملاقات با رییس دانشگاه کابل و بعضی از روسای دانشکده های این دانشگاه، مصاحبه با تلویزیون آریانا و گفت وگوهای صریح و محبت آمیز با دیگر مدیران و اصحاب رسانه این کشور از جمله برنامه های دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در این سفر و در خلال بازدید از دانشگاه کابل ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده شهدای دانشجوی این دانشگاه که اخیرا در جریان اقدامی تروریستی به شهادت رسیدند به رسم احترام به مقام شهدا دسته گلی تقدیم کرد.

تعمیق روابط راهبردی فرهنگی، تبادل هیات های رسانه ای و دعوت از اصحاب رسانه و چهره های شاخص فرهنگی و علمی افغانستان از جمله اهداف دیگر ایشان در این سفر بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 173

به "خطیب زاده درباره گسترش همکاری ها با مقام های افغانستان گفت وگو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده درباره گسترش همکاری ها با مقام های افغانستان گفت وگو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید