وقوع 16 درصد تصادفات فوتی در بزرگراه آزادگان

به گزارش دنیای ویدئو، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: 16 درصد از تصادفات فوتی شهر تهران در بزرگراه آزادگان روی می دهد که یکی از نا ایمن ترین بزرگراه های شهر تهران است.

وقوع 16 درصد تصادفات فوتی در بزرگراه آزادگان

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی شهر امن که از شبکه 5 سیما پخش شد اظهار کرد: دومین عامل مرگ و میر در کشور متأسفانه تصادفات است که بعد از بیماری کرونا رتبه دوم را در کشور دارد و این آمار تصادفات با روزی میانگین 43 نفر بعد از بیماری کرونا می باشد.

وی گفت: در شهر تهران مشخصاً تصادفات خسارتی و جرحی و فوتی روی می دهد که علل و عوامل مختلفی دارد و می توان آنها را به سه قسمت عمده تقسیم کرد که وسیله نقلیه، ایمن بودن وسیله نقلیه و فرهنگ رانندگی و نحوه رانندگی فرد و نکته مهم که مد نظر است ایمنی معابر در شهر است که تأثیر مستقیم بر رانندگی رانندگان می گذارد.

رازقی در خصوص سهم معابر در تصادفات نیز گفت: حدود 61 درصد از تصادفات در شهر تهران در محورهای بزرگراهی صورت می گیرد، 16 درصد از تصادفات فوتی شهر تهران در بزرگراه آزادگان روی می دهد که یکی از نا ایمن ترین بزرگراه های شهر تهران است.

وی افزود: ایرادات و رانندگی راننده با راه ایمن جبران می گردد و راننده اگر توجه کافی نداشته باشد ولی راه ایمن باشد تا حدود بسیار زیادی می توان از حوادث ناگوار جلوگیری کرد و حادثه ای رخ نمی دهد و اگر هم روی داد با کمترین خسارت می باشد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در انتها گفت: برابر قوانینی که در آئین نامه راهنمایی و رانندگی و قانون رسیدگی به تخلفات وجود دارد پلیس راهور می تواند سهم نقص راه را در شرایط خاص و در تصادفات در نظر بگیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 142

به "وقوع 16 درصد تصادفات فوتی در بزرگراه آزادگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع 16 درصد تصادفات فوتی در بزرگراه آزادگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید