3 نشانه که می گوید رابطه شما از روی تنهایی است نه عشق

به گزارش دنیای ویدئو، تفاوت زیادی بین کوشش برای یافتن یک رابطه عاشقانه و به وجود آوردن یک رابطه از روی اجبار وجود دارد. گاهی در عجله برای یافتن کسی، این تمایز را از دست می دهیم. این موضوع ممکن است باعث گردد که در نهایت با کسی در رابطه عاطفی قرار بگیریم که به طور واضح برای ما فرد مناسبی نیست.

3 نشانه که می گوید رابطه شما از روی تنهایی است نه عشق

ترفندی که وجود دارد این است که بتوانید تفاوت را در لحظه تشخیص دهید، نه سال ها بعد. اگرچه این ممکن است برای بعضی آسان تر از دیگران باشد، اما همه ما می توانیم در میزان گیری پتانسیل یک رابطه عاشقانه تازه بهتر عمل کنیم.

در اینجا سه سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید تا به شما یاری کند رابطه ای مبتنی بر عشق واقعی را در مقابل رابطه مبتنی بر فشار برای یافتن کسی یا ترس از تنهایی تشخیص دهید.

1. آیا احساس می کنید که می توانید خود واقعی تان باشید؟

یکی از واضح ترین نشانه های یک رابطه مبتنی بر ترس این است که آنطور که هستید رفتار نکنید. ترس از دست دادن شریک زندگی تان، شما را به رفتار های خوشایند در رابطه سوق می دهد، مانند تغییر جنبه های شخصیتی یا قربانی کردن ارزش های خود به منظور اجتناب از قضاوت شریک زندگی تان.

از آنجایی که شما همواره نگران از دست دادن شریک زندگی خود هستید، هر کاری که انجام می دهید به جای اینکه از زمانی که با هم می گذرانید لذت ببرید، تبدیل به عملی برای حفظ چیز هایی می گردد که بین یکدیگر دارید.

هنگامی که دائما سعی می کنید خود را با انتظارات دیگران از خود وفق دهید، خواسته ها و احتیاج های خود را نادیده می گیرید، که می تواند منجر به احساس نارضایتی و از دست دادن هویت گردد.

یک رابطه سالم با کوشش هر دو طرف برای حفظ فردیت خود و در عین حال حمایت از یکدیگر در رابطه معین می گردد. تحقیقات نشان می دهد که حفظ تعادل سالم بین نزدیکی و خودمختاری در روابط عاشقانه برای هماهنگی رابطه مهم است. هنگامی که یک یا چند مورد از موارد زیر رخ می دهد، روابط با احتمال بیشتری تیره می شوند:

یکی از طرفین کوشش می نماید تا بر نگرش های دیگری تأثیر بگذارد و بر آن نظارت کند

یکی از طرفین درمانده عمل می نماید و در مقابله با موقعیت های چالش برانگیز مشکل دارد

یک شریک به مرز های شخصی دیگری حمله می نماید

2. آیا برای شاد بودن احتیاج دارید دائما کنار شریک زندگی تان باشید؟

بله، شما قرار است خوشبختی را در جمع کسانی که واقعا دوستشان دارید بیابید. با این حال، برای بعضی، این شادی به کوششی برای اجتناب از ترس فلج نماینده از تنهایی تبدیل می گردد.

اگر در غیاب شریک زندگی خود احساس پوچی می کنید، تا جایی که فکر می کنید بدون او نمی توانید راضی باشید، ممکن است نشان دهنده ترس شما از از دست دادن آن شخص باشد تا دوست داشتن او.

در حالی که ولعِ داشتن زمان با کیفیت با شریک زندگی خود برای رشد رابطه مفید است، انتظار اینکه شریک زندگی شما تمام وقت آزاد خود را با شما بگذراند ممکن است به این معنی باشد که رابطه شما ناشی از ترس از دست دادن شریک زندگی شماست.

نکته دیگری که باید از خود بپرسید این است که آیا ترجیح می دهید با شریک زندگی خود به تنهایی معاشرت کنید یا در جمع دیگران. اگر متوجه شدید که به اشتراک گذاشتن شریک زندگی تان در محیط های اجتماعی برایتان سخت است، ممکن است نشان دهنده این باشد که برای توجه و شادی، بیش از حد به شریک زندگی خود متکی هستید.

3. آیا به راحتی حسادت می کنید؟

حسادت نشانه دیگری است که نشان می دهد رابطه شما با ترس از دست دادن و کمبود های خودتان کنترل می گردد.

طبق تحقیقات، حسادت گاه به گاه در روابط امری طبیعی است و می تواند به عنوان یک نیروی مثبت در نظر گرفته گردد، زیرا به زوج ها یادآوری می نماید که یکدیگر را بدیهی فرض ننمایند. حسادت احساسات را تشدید می نماید و لحظات صمیمی را پرشورتر می نماید.

از سوی دیگر، حسادت شدید یا غیرمنطقی ریشه در ترس ما از رها شدن دارد. تحقیقات نشان داده است که سطوح پایین تر اعتماد به طرف مقابل ممکن است باعث گردد افراد دلبسته مضطرب حسادت نمایند، وسایل همسرشان را زیر نظر بگیرند و از نظر روانی آزاردهنده شوند.

ناامنی ها، به معنای کلی تر، می تواند باعث گردد که ما در خصوص از دست دادن شریک زندگی خود دچار پارانوئید شویم و می توانند مسمومیت هایی ایجاد نمایند که ممکن است باعث شکاف در رابطه گردد.

نتیجه

دستپاچگی باعث هدررفت می گردد، به خصوص در روابط. هنگامی که احساس می کنید به شدت به یک شریک احتیاج دارید، ممکن است در تصمیم گیری زودهنگام عجله کنید.

انتظار کشیدن برای پیدا کردن زمان مناسب برای وارد شدن به یک رابطه، اگرچه چالش برانگیز است، اما می تواند ما را به سمت یک شراکت بر اساس عشق واقعی و علایق مشترک سوق دهد، نه تنهایی یا ترس از مجرد بودن.

منبع: روزیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1402 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 1063

به "3 نشانه که می گوید رابطه شما از روی تنهایی است نه عشق" امتیاز دهید

1 کاربر به "3 نشانه که می گوید رابطه شما از روی تنهایی است نه عشق" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نشانه که می گوید رابطه شما از روی تنهایی است نه عشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید