تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا خواهان تعامل با چین در حوزه های مختلف است

به گزارش دنیای ویدئو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگویی تصویری با ونگ یی، وزیر خارجه چین خواهان تداوم تعامل و روابط دو طرف شد.

تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا خواهان تعامل با چین در حوزه های مختلف است

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بورل در این ارتباط به وزیرخارجه چین گفته است که اتحادیه اروپا و چین به رغم اختلافات باید کماکان به تعامل بر سر شماری از مسائل ادامه دهند.

در بیانیه ای که به این منظور اتحادیه اروپا منتشر نموده، آمده است که نماینده عالی اتحادیه اروپا در ارتباط و مصاحبه با مقام وزارت خارجه چین گفت، هرچند اختلافات هنوز به قوت خود باقی است، اما دو طرف می بایست به صورت فشرده به تعامل درباره شماری از حوزه های مهم ادامه دهند.

جوزپ بورل بعلاوه بر ماهیت فراگیر و مبتنی بر همکاری راهبرد این اتحادیه در منطقه هند و اقیانوس آرام در تعامل با چین تاکید نموده است.

اتحادیه اروپا و آمریکا اگرچه سیاست های مشترکی در ارتباط با چین دنبال می نمایند، اما در این زمینه دارای تفاوت هایی می باشند. در واقع بخشی از سیاست های ضد چینی اروپا برگرفته از سیاست های کاخ سفید است. با اینکه دو طرف، روسیه و چین را به اسم تهدید ارزیابی می نمایند، اما اولویت بندی مشترکی در این زمینه ندارند. برای آمریکا چین رقیب اصلی بوده و منطقه حساس به جای اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام است.

در عین حال اروپایی ها خطر روسیه را فوری تر و نزدیک تر دانسته و تمایل دارند با چین رابطه مالی خود را ادامه دهند. آنها احتمالاً با گوشه چشمی به آینده نه چندان دور که چین قدرت اول مالی جهان خواهد بود، اصراری به بیگانه کردن چین از خود ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 653

به "تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا خواهان تعامل با چین در حوزه های مختلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا خواهان تعامل با چین در حوزه های مختلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید