در ازای صادرات نفت به کوبا، غلات مورد نیازمان را تامین می کنیم

به گزارش دنیای ویدئو، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ارمنستان به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه های ذیربط برگزار شد.

در ازای صادرات نفت به کوبا، غلات مورد نیازمان را تامین می کنیم

به گزارش ایسنا، در این نشست، ضمن بیان دستاورد های کمیسیون مشترک اقتصادی با ارمنستان در خصوص برنامه ریزی برگزاری کمیسیون های مشترک اقتصادی با سایر کشور ها بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

صفری از برگزاری حدود 18 کمیسیون مشترک اقتصادی با هدف افزایش صادرات، صدور خدمات مهندسی و تسهیل تجارت و ترانزیت تا سرانجام شهریورماه سال جاری خبر داد.

وی در خصوص دستاورد های کمیسیون اقتصادی ارمنستان که از تاریخ 21 تا 23 ماه جاری برگزار شد، گفت: در بحث انرژی توافقات خوبی با ایروان در خصوص صادرات انرژی و سوآپ انرژی اجرا شده و پیش بینی می شود رقم مبادلات در سال جاری افزایش 30 درصدی داشته باشد.

معاون دیپلماسی اقتصادی با اشاره به سفر وزیر نفت به کوبا و حضور هیات کوبایی در تهران بحث تهاتر با کوبا را بسیار مهم تلقی کرد و اضافه نمود: تهاتر با کوبا به طور جدی پیگیری می شود و بنا شده به طور سیستماتیک در ازای صادرات نفت غلات مورد نیاز خود را تامین کنیم

وی همچنین کوبا را بازار بسیار خوبی در حوزه امریکای مرکزی و لاتین برای صادرات محصولات ایران بر شمرد.

صفری همچنین از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی قطر و ایران در ماه آینده خبر داد.

در ادامه حاضرین در این جلسه در خصوص موضوعات قابل پیگیری در قالب کمیسیون های اقتصادی بحث و محور ها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 912

به "در ازای صادرات نفت به کوبا، غلات مورد نیازمان را تامین می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ازای صادرات نفت به کوبا، غلات مورد نیازمان را تامین می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید