مثل روز روشن بود که شکایت النصر به جایی نمی رسد

به گزارش دنیای ویدئو، تهران (پانا) - یک هفته از ملاقات نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و النصر عربستان می گذرد؛ ملاقاتی که شاگردان گل محمدی در ضیافت حساس و نفسگیر پنالتی ها از سد حریف سعودی گذشتند و علی شجاعی به عنوان آخرین پنالتی زن سرخ ها، ضربه اش را گل کرد تا نماینده ایران فینالیست گردد.

مثل روز روشن بود که شکایت النصر به جایی نمی رسد

به گزارش ایران، البته عربستانی ها بلافاصله بازی دیگری در خارج از زمین فوتبال به راه انداختند. آنها با یاری بعضی از افراد در داخل کشور مدعی شدند که پرسپولیس از بازیکنان غیرمجاز استفاده نموده و نمی توانسته از خریدهای جدیدش چون حامد لک، آل کثیر و علی شجاعی بهره ببرد. گرچه شکایت سعودی ها توسط ای اف سی رد شد و حالا سرخ ها یک پای فینال لیگ قهرمانان آسیا هستند.

علی شجاعی با اشاره به تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند گفت: مسابقات سطح فنی بسیار بالایی داشت و بازیکنان بزرگی در تیم های عربی حضور داشتند. قطری ها و عربستانی ها همواره برای این مسابقات هزینه زیادی می نمایند و بازیکنان خوبی به خدمت می گیرند. این موضوع باعث بالا رفتن سطح مسابقات می گردد. داشتن امکانات یکی از دلایل موفقیت تیم ها در مسابقات مهم لیگ قهرمانان است که این موضوع در تیم های عربی وجود دارد. تیم های ایرانی از نظر امکانات اصلاً قابل قیاس با قطری ها، عربستانی ها و حتی اماراتی ها نیستند. هافبک جوان پرسپولیس صحبت های خود را این گونه ادامه داد: موضوع مشهود در این مسابقات، غیرت و تعصب بازیکنان به پیراهن پرسپولیس بود. مثلاً انگشت پای عیسی آل کثیر شکسته بود و او با این شرایط برای موفقیت تیم از جان مایه گذاشت. غیرت بازیکنان پرسپولیس دلیلی بود بر صعودمان به فینال لیگ قهرمانان. فکر نمی کنم هیچ کدام از بازیکنان خارجی و ستاره های تیم های عربی یا هر تیمی حاضر به ریسک باشند و با پای شکسته بازی نمایند.علاوه بر این پرسپولیس از نظر فنی هم عملکرد مناسبی داشت و شایسته رسیدن به فینال بودیم. تمام حریفان به ما احترام می گذاشتند و این نشان دهنده بزرگی پرسپولیس است. از همان روز اول که وارد مسابقات شدیم، قرارمان این بود که آخرین تیم از قطر بازگردیم و با این هدف مسابقات را آغاز کردیم. شجاعی گفت: پیش از پیوستن به پرسپولیس مصدوم بودم و این مصدومیت باعث شد تا بازی ها را از دست بدهم. از این موضوع خیلی ناراحت هستم اما به هر حال مصدومیت جزئی از ورزش است و کوشش می کنم هرچه زودتر مصدومیتم کاملاً رفع گردد. این مصدومیت من را عقب انداخته و از بدنساز تیم تشکر می کنم که در این مدت زحمات زیادی برای من کشید. فعلاً 70 درصد آماده هستم و احتیاج به آمادگی بیشتری دارم. می خواهم گلزن فینال باشم.

شماره 23 سرخپوشان به پیروزی پرسپولیس در پرونده شکایت النصر عربستان اشاره نمود: ای اف سی که با محرومیت عجیب آل کثیر چند ساعت مانده به بازی با النصر در حق تیم ظلم کرد و علاوه بر آن عربستانی ها تمام کوشش شان را کردند تا خارج از زمین ما را شکست دهند. نباید بیش از این در حق ما اجحاف می شد و خوشبختانه ای اف سی شکایت النصری ها را رد کرد. مثل روز روشن بود که پرونده شکایت النصر به جایی نخواهد رسید. باشگاه تمامی کارهای جابجایی را قانونی انجام داده بود. به نظر من در مواردی شاهد جانبداری ای اف سی هستیم که دلیلش نفوذ عرب هاست. ای اف سی تنها در یک مورد و آن هم بخشیدن کارت قرمز سیامک نعمتی به تیم ما نرمش نشان داد که واضح بود داور در صحنه اخراج سیامک اشتباه کرد. پیش از آن در موردی مشابه بن عطیه را بخشیدند و شاید اگر این اتفاق نبود، سیامک را نمی بخشیدند.

او در مورد پنالتی آخر پرسپولیس مقابل النصر که توسط خودش زده و منجر به صعود شد هم صحبت کرد: باید از آقا یحیی تشکر کنم که اعتماد کرد و پنالتی حساس آخر را به من سپرد. راستش برای پنالتی آخر استرس زیادی داشتم و فشار بالایی روی من بود اما آن توپ باید گل می شد و وظیفه ام این بود که به عنوان آخرین سرباز توپ را گل و دل مردم را شاد کنم. برای شاد کردن دل مردم آنقدر انگیزه داشتم که اگر 100 بار هم آن پنالتی به من سپرده گردد، گل می زنم. در هر حال بازی با النصر گذشت و حالا تمام هدف مان موفقیت در فینال است. پرسپولیس توان و پتانسیل قهرمانی آسیا را دارد و امیدوارم سال جاری جام قهرمانی را به طرفداران هدیه دهیم.

شجاعی در مورد انتخاب یحیی به عنوان بهترین مربی غرب آسیا و انرژی مثبت طرفداران اضافه نمود: آقا یحیی احتیاج به تعریف و تمجید من ندارد. کار کردن با آقا یحیی می تواند در آینده من تأثیرگذار باشد. حقش بود که به عنوان برترین مربی غرب آسیا انتخاب گردد. از طرفی در زمان برگزاری مسابقات ویدیوهای طرفداران از سراسر ایران را تماشا و از دیدن آن احساس غرور می کردیم. وقتی می دیدیم مردم تا این حد شاد هستند، خرسند می شدیم. هیچ چیزی نمی تواند جای این شادی را بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 131

به "مثل روز روشن بود که شکایت النصر به جایی نمی رسد" امتیاز دهید

1 کاربر به "مثل روز روشن بود که شکایت النصر به جایی نمی رسد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثل روز روشن بود که شکایت النصر به جایی نمی رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید