کارهایی که باید پیش از مهاجرت تحصیلی انجام دهید

به گزارش دنیای ویدئو، پنج مرحله آماده سازی کلیدی که باید قبل از مهاجرت تحصیلی انجام دهید را در این مقاله می خوانید.

کارهایی که باید پیش از مهاجرت تحصیلی انجام دهید

قرار است به عنوان دانشجوی مهمان به مدت یک سال تجربه تحصیل در خارج از کشور داشته باشید و سخت در حال برنامه ریزی هستید؟ یا شاید هم برای یک دوره کارآموزی چند ماهه پذیرفته شده اید؟ چگونه برای این سفر خود را آماده می کنید؟ صرف نظر از تهیه بلیط هواپیما، کتاب های مورد احتیاج و انتخاب نوع مسکن در مقصد، قبل از ترک کشور چه کارهایی باید انجام دهید و چه چیزهایی ضروری است با خود همراه داشته باشید؟

طرح یک فهرست کلی که مورد استفاده همه افراد قرار بگیرد، با توجه به مجموعه عوامل مختلف مانند احتیاجهای فردی گوناگون، علائق شخصی و عوامل پیش بینی نشده که ممکن است به وجود بیایند، مطمئنا برای همه راه گشا نخواهد بود. اما هر قدر مسئله زندگی در خارج از کشور گیج کننده یا در نوع خود جورواجور به نظر بیاید، حداقل پنج مرحله آماده سازی کلیدی وجود دارد که تقریبا هرکس که قصد تحصیل در خارج از کشور دارد، باید انجام دهد:

1. تلفن همراه خود را برای زندگی در خارج از کشور آماده کنید

این حقیقت را پذیرفته ایم یا خیر فرقی نمی کند، به هر حال تلفن های همراه ابزار کلیدی در زندگی روزمره ما هستند و همواره به آن ها وابسته هستیم. در خارج از کشور، این مسئله جدی تر هم خود را نشان می دهد. بنابراین، تنها شما نیستید که باید برای زندگی در خارج از کشور آماده شوید، بلکه گوشی شما نیز باید خود را با شرایط تازه تطبیق دهد.

شما باید یک سیم کارت تازه بخرید. یک سیم کارت ایرانی برای هنگام خروج و ورود به کشور احتیاج دارید، تا بتوانید از آن در فرودگاه استفاده کنید. بعلاوه یک سیم کارت محلی برای زمانی که در خارج از کشور هستید احتیاج دارید؛ می توانید رومینگ مقرون به صرفه بین المللی با طرح های مختلف استفاده کنید و از امکان پیغام کوتاه نامحدود و هزینه پایین برای هر دقیقه تماس بین المللی استفاده کنید.

2. لپ تاپ و وسایل الکترونیک خود را آماده کنید

علاوه بر این که از وجود سرویس Wi-Fi در محل اقامت مطمئن می شوید، باید کمی زمان صرف تحقیق در خصوص ولتاژ برق آنجا کنید. بعلاوه، به احتمال زیاد باید چند آداپتور بخرید. شاید موضوع چندان مهمی به نظر نیاید، اما فکرش را نموده اید چگونه می خواهید به محض رسیدن و در گیردار کارهای اقامت در پی چنین جیز کوچکی باشید. پس برای این که گیر نیفتید، از قبل آماده باشید.

3. هوشمندانه و فشرده چمدان ببندید

شما باید بر اساس شرایط آب و هوایی مقصد تصمیم بگیرید که کدام لباس ها کاربردی تر هستند؛ بنابراین بهتر است آب و هوا و شرایط جوی فصل و مکان مورد نظر را از قبل آنالیز کنید. حتما پیش بینی آب و هوا در روز ورود خود را چک کنید تا بدانید چه چیزی باید بپوشید. بعلاوه یاد بگیرید چه طور همه لوازم اساسی را فقط در دو چمدان معمولی جا دهید.

4. آمادگی علمی داشته باشید

خیلی ساده ممکن است آن چنان در گیرودار آماده شدن برای زندگی در یک کشور تازه، آشنایی با افراد تازه و تجربه کردن چیزهایی نو شوید که فراموش کنید این سفر تحصیلی است. بنابراین، به یاد داشته باشید که تمام کتاب های مورد احتیاج خود را همراه ببرید و درباره نحوه تهیه آن هایی که برای آغاز برنامه درسی احتیاج دارید اطلاعات داشته باشید.

5. آمادگی فرهنگی داشته باشید

برای تحقیق دربار ه فرهنگ کشوری که به آن سفر می کنید، به میزان کافی زمان بگذارید. دست کم اطلاعات کافی درباره زبان آن کشور و یک دیکشنری جیبی کوچک یا اپلیکیشن روی تلفن همراه داشته باشید. درباره غذاها، سنت ها و آداب و رسوم، تعطیلات و تابو های فرهنگی بیشتر و بیشتر اطلاعات جمع آوری کنید.

شوک فرهنگی می تواند شما را درست زمانی درهم بشکند که باید خلاقیت و پشتکار برای تحصیل را در خود تقویت کنید. این مورد به راحتی قابل اجتناب است. باید از آشنایی و تجربه فرهنگی تازه لذت ببرید و نباید از آن دوری کنید. پس قبل از ورود به کشور مقصد کمی با فرهنگ آن کشور زندگی کنید و با پختگی و آگاهانه عمل کنید.

اگر شما در حال برنامه ریزی برای تحصیل در خارج از کشور هستید، پیشنهاد می کنیم زمان زیادی را صرف فکر کردن به موانع و مشکلاتی کنید که ممکن است در چند هفته اول مهاجرت با آن ها روبه رو شوید. نباید فراموش کنید قبل از آغاز کلاس ها مواد آموزشی و لوازم مورد احتیاج خود را تهیه کنید.

شادمان می شویم اگر تجربه خود را در این باره با ما و همراهان خبرنگاران درمیان بگذارید.

منبع: کجارو / breakingtravelnews.com
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 789

به "کارهایی که باید پیش از مهاجرت تحصیلی انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهایی که باید پیش از مهاجرت تحصیلی انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید