کشف دو مجسمه بزرگ ابوالهول

به گزارش دنیای ویدئو، کاوش اخیر باستان شناسان در مصر به کشف حیرت انگیز دو مجسمه سنگی و بزرگ ابوالهول منجر شده است.

کشف دو مجسمه بزرگ ابوالهول

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نیوز، وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر بیان نمود در پی یک پروژه باستان شناسی مشترک بین مصر و آلمان دو مجسمه بزرگ ابوالهول در مقبره باستانی فرعون آمنهوتپ سوم واقع در غرب اقصر کشف شد.

این آثار در جریان بازسازی مقبره تاریخی آمنهوتپ سوم کشف شده اند.

به گفته باستان شناسان هر یک از این مجسمه های بزرگ نزدیک هشت متر طول دارند و به نظر می رسد بر اساس چهره آمنهوتپ سوم، نهمین فرعون از دودمان هجدهم ساخته شده باشند.

این مجسمه ها به نحوی تراشیده شده اند که بتوانند ریشی شبیه به ریش افراد سلطنتی و یک گردنبند بزرگ را به تصویر بکشند.

به گفته مصطفی وزیری دبیر شورای عالی آثار باستانی مصر، با آنالیز های بیشتر، عبارت محبوب آمون رع که بر روی تنه یکی از این دو مجسمه حکاکی شده بود کشف شد.

در همین مکان علاوه بر این دو مجسمه بزرگ، سه مجسمه تقریبا سالم که یکی از الهه های مصر باستان را به تصویر می کشند نیز کشف شده است.

این الهه که به شکل یک شیر به تصویر کشیده شده است به عنوان مدافع ایزد خورشید شناخته می شد. در این مکان بعلاوه بقایای یک سالن ستون دار که نقش و نگار هایی بر روی دیوار های آن وجود دارد نیز کشف شده است.

این نقاشی ها بخشی از یک جشن باستانی مصری را که برای به رسمیت شناختن و یادآوری حق فرعون برای حکمرانی برگزار می شد به تصویر می کشند.

این جشن بر اساس سنت در سی امین سال حکومت فرعون برگزار می شد. آمنهوتپ سوم جزو معدود فرعون هایی بود که برای برگزاری این مراسم زنده ماند. کارشناسان معتقدند این مراسم آمنهوتپ سوم باشکوه ترین مراسم در تاریخ مصر باستان بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 818

به "کشف دو مجسمه بزرگ ابوالهول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دو مجسمه بزرگ ابوالهول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید