گرانترین و مقرون به صرفه ترین منطقه ها تهران

به گزارش دنیای ویدئو، خانه های منطقه یک با میانه قیمت 9 میلیون و 790 هزار تومان در هر متر مربع گرانترین و واحدهای مسکونی منطقه 18 با دو میلیون و 140 هزار تومان مقرون به صرفه ترین نقاط مرکز محسوب می شوند.

گرانترین و مقرون به صرفه ترین منطقه ها تهران

منطقه یک به عنوان یکی از سه منطقه برتر پیشرفته تهران کماکان بیشترین میانه قیمت را در آبان ماه 1395 به خود اختصاص داده است. میانه قیمت هر متر مربع بنای مسکونی در این منطقه 9 میلیون و 790 هزار تومان است که البته ارزش معاملات اجرا شده آبان ماه در این منطقه حاکی از کاهش قیمت 6/5 درصدی نسبت به ماه قبل دارد.

از سوی دیگر قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه 18 شهر تهران بالغ بر دو میلیون و 140 هزار تومان در آبان ماه بوده که کمترین میانه قیمت در مرکز محسوب می گردد. با این حال آنالیز معاملات اجرا شده نشان می دهد در آبان ماه ارزش هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه 18 معادل 5/9 درصد نسبت به مهرماه رشد داشته است.

آمارهای دیگر حاکی از آن است که منطقه 5 برای چندمین سال متوالی، بیشترین تعداد معاملات مسکن تهران را به خود اختصاص داده است. این منطقه با سهم 16/4 درصد از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادها را داشته و پس از آن منطقه 4 با سهم 11/6 درصد از کل معاملات واقع شده است.

بعلاوه بیشترین رشد میانه قیمت در آبان ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه 9 (معادل 13/1 درصد) و کمترین رشد میانه قیمت به منطقه 8 (معادل 0/7 درصد) تعلق دارد.

آنالیز توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در آبان ماه نیز حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم 52/2 درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند.

در آبان ماه سال 1395 میانه قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده به وسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 4/41 میلیون تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 0/1 و 7/3 درصد افزایش نشان می دهد.

بعلاوه تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 12 هزار و 459 واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 21/2 و 4/1 درصد افزایش نشان می دهد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 778

به "گرانترین و مقرون به صرفه ترین منطقه ها تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین و مقرون به صرفه ترین منطقه ها تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید