20 میلیارد طلا را باد برد

به گزارش دنیای ویدئو، اعضای باند سارقان مسلح و خشن که با حمله به چهار طلافروشی در غرب استان تهران و باقرشهر باعث وحشت میان طلافروشان شده بودند، در دام پلیس آگاهی تهران گرفتار شدند. متهمان از سه طلافروشی 20 کیلو طلا سرقت نموده بودند و در اجرای آخرین سرقت شان ناکام ماندند.

20 میلیارد طلا را باد برد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، اعضای این باند مسلح در اولین سرقت خود، بیست و چهارم خرداد سال گذشته در حالی که لباس محلی پوشیده و چهره هایشان را پوشانده بودند وارد طلافروشی در خیابان مصطفی امام خمینی سر آسیاب ملارد شدند. دو نفرشان با تهدید طلافروش و زن و مردی که به عنوان مشتری در آنجا بودند، 13 کیلو طلا سرقت کردند. همان موقع زنی که در همان ساختمان محل سرقت بود با پرتاب آجر سعی می کرد مانع فرار سارقان گردد که با شلیک دزدان روبه رو شد. سارقان با ایجاد وحشت در محله توانستند فرار نمایند.

در حالی که تحقیقات برای دستگیری دزدان شروع شده بود، آنها 24 روز بعد وارد یک طلافروشی در خیابان مدرس سلطان آباد شهرستان بهارستان شده و چند کیلو طلا سرقت کردند.

سارقان سرقت سوم خود را هفدهم تیر همان سال رقم زدند. وارد طلافروشی در باغ فیض اسلامشهر شده و بیش از سه کیلو گرم طلا دزدیدند و با تیراندازی هوایی متواری شدند. اما بیست و هشتم مرداد سال گذشته، وقتی وارد طلافروشی در باقرشهر شدند، مرد طلافروش با تبر به سمت شان حمله کرد و دزدان مجبور به فرار شدند.

با گذشت 9 ماه از ناکامی دزدان در سرقت طلافروشی باقرشهر، رد دزدی سابقه دار به نام فرزاد در این سرقت ها به دست آمد و معلوم شد او به قم رفته و قصد اجرای نقشه سرقتی دیگر در قم یا تفرش را دارد. او در قم بازداشت شد و در بازرسی از مخفیگاهش دو خودروی پژو، سلاح کلاشینکف، 10 تیر، کلت و 500 فشنگ جنگی کشف شد.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم در این باره به جام جم گفت: با اعتراف طراح اصلی سرقت های مسلحانه، دو همدستش در زندان استان لرستان و نفر آخر باند هم وقتی به دیدن وکیل خود به میدان آزادی تهران رفته بود، بازداشت شد. آنها در سه سرقت خود 20 کیلو طلا سرقت نموده بودند که 20 میلیارد تومان ارزش طلاهای سرقتی بود. سه مالخر هم بازداشت و تحقیقات از اعضای این باند در اداره یکم پلیس آگاهی تهران ادامه دارد.

تشکیل باند در زندان

فرزاد 26 ساله طراح اصلی سرقت های سریالی از طلافروشی های غرب استان تهران است. او و همدستانش از شهری در غرب کشور برای سرقت به تهران آمدند و برای اجرای نقشه سرقت های خود به راحتی دست به اسلحه می بردند. با او درباره سرقت هایش صحبت کردیم که در ادامه می خوانید.

قبلا چه کاره بودی ؟

کارگر استخری در تهران بودم. با دیدن افراد پولدار که آنجا می آمدند وسوسه سرقت به جانم افتاد.

اولین بار است دستگیر می شوی؟

نه. ظهر بیست و هشتم بهمن سال 95 با یکی از اقوامم مسلحانه وارد صرافی در میدان فردوسی تهران شدیم، با شلیک به پای مرد صراف او را زخمی و با سرقت 70 میلیون دلار و یورو فرار کردیم که یک هفته بعد بازداشت شدیم.

چطور با اعضای باند آشنا شدی؟

با میلاد در زندان آشنا شدم. بعد از آزادی با یاری او، پسر عمه اش و دوستش، این باند را تشکیل دادیم.

شیوه دزدی ها چطور بود؟

از زادگاهم 30 میلیون تومان کلاشینکف و کلت همراه فشنگ خریدم. لباس محلی پوشیده و چهره هایمان را می پوشاندیم. دو نفر وارد طلافروشی شده، یک نفر مسلح در خیابان پشتیبان مان بود و نفر آخر رانندگی می کرد. همه سرقت هایمان زیر دو دقیقه بود.

در دفتر وکیلم دستگیر شدم

میلاد 24 ساله از مجرمان حرفه ای و خشن است که نقش نفر دوم را در این باند به عهده داشت.

پیش از این چرا به زندان رفته بودی؟

با فردی اختلاف داشتم. او را ساعاتی سوارخودرویم کردم تا حرف بزنیم بعد از پیاده شدن بابت آدم ربایی از من شکایت کرد و زندانی شدم.

سهم تو از سرقت ها؟

سهمم 600 میلیون تومان شد و به زادگاهمان بازگشتم. پول باد آورده به راحتی خرج شد و از آن هیچی نماند. بعد از ناکامی در سرقت چهارم، هفت ماه آواره کوهستان های غرب کشور شدیم. منتظر اجرای سرقت بعدی بودیم.

چطور دستگیر شدی؟

آن روز به دفتر وکیلم در تهران رفتم تا بابت پرونده آدم ربایی ام حرف بزنیم که مرا به پلیس لو دادند و بازداشت شدم.

پشیمانی؟

بله. از این سرقت ها هیچی نصیبم نشد جز زندان و بی آبرویی.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 485

به "20 میلیارد طلا را باد برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 میلیارد طلا را باد برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید