ارائه رایگان 8 کتابِ پرتقاضا ، نوشتن فیلم کوتاه رونمایی می گردد

به گزارش دنیای ویدئو، به گزارش خبرنگاران، سیدجواد میرهاشمی؛ مدیر انتشارات انجمن سینمای جوانان ایران و مدیر بخش های جنبی سی وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، درباره رونمایی از کتاب های جدید انجمن همزمان با این رویداد سینمایی، گفت: روزآمدی دانش فنی و تلفیق علم و تجربه، سبب رشد و توسعه فیلم کوتاه خواهد شد و بر این اساس انجمن سینمای جوانان توجه ویژه ای به دانش افزایی و توانمندسازی هنرجویان و فیلمسازان کوتاه که به عنوان سرمایه اصلی شناخته می شوند، دارد.

ارائه رایگان 8 کتابِ پرتقاضا ، نوشتن فیلم کوتاه رونمایی می گردد

وی با اعلام اینکه این مهم را با تألیف، تدوین و ترجمه کتاب های تخصصی در زمینه فیلم کوتاه در طول سال پیگیر شده اند، اضافه نمود: رشد و بالندگی دانش در گرو تعامل و ارتباط مستمر هنرجویان و فیلمسازان با فضای دانشگاهی است و اثربخشی و فایده مندی آن را در همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران و در آینده در فیلم های کوتاه خواهیم دید و حاصل این کوشش کتابی به نام روایت در فیلم کوتاه خواهد بود.

میرهاشمی ادامه داد: سال گذشته کتاب داستان گویی در فیلم کوتاه، معیارها و درس گفتارها نوشته سعید عقیقی و 2 سال پیش هم کتاب کم یعنی زیاد نوشته کلودیا هانتر جانسون با ترجمه محمد گذرآبادی را به بازار نشر عرضه کردیم. این فرایند تقریبا هر سال تکرار شده و سال جاری نیز کتاب نوشتن فیلم کوتاه به قلم مشترک پاتریسیا کوپر و کن دانسیگر با ترجمه پیمان فلاحی را همزمان با جشنواره سی وهفتم رونمایی خواهیم کرد.

مدیر انتشارات انجمن سینمای جوانان ایران، درباره نویسنده کتاب نوشتن فیلم کوتاه شرح داد: کتاب های این نویسنده (کن دانسیگر) به بیش از 14 زبان ازجمله چینی، پرتغالی، ایتالیایی، اسپانیایی، کره ای و عربی ترجمه شده است. دو مورد از کتاب های وی یعنی فیلمنامه نویسی آلترناتیو و فن تدوین فیلم و ویدیو در حوزه های خود به عنوان آثاری معتبر و مرجع درنظر گرفته می شوند.

وی با بیان اینکه سال جاری کتاب دیگری با عنوان پنجاه پنجره نیز به همت انجمن سینمای جوانان و انجمن نویسندگان بچه ها و نوجوانان رونمایی خواهد شد، اضافه نمود: این کتاب شامل 40 داستان منتخب با موضوع بچه ها و نوجوانان و 10 فیلم فراوری شده توسط انجمن سینمای جوانان با موضوع بچه ها و نوجوانان است.

مدیر بخش های جنبی سی وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، اظهار کرد: سال گذشته کتاب این سو واقعیت، آن سو خیال با انتخاب محمد قاسم زاده، 50 داستان به همراه پنج پیوست فیلم را عرضه کردیم که به همراه فیلم های کوتاه مورد استقبال هنرجویان و بازار نشر نهاده شد.

میرهاشمی ادامه داد: کتاب دیگری که در مرحله ویراستاری نهایی است و ذیل کتاب های مرجع راهنما و دست نامه قرار می گیرد، با عنوان گام های ساده آشنایی با فیلم کوتاه(راهبردهایی برای دستیابی سریع به نتایج بهتر)، بیشتر برای نوجوانانی که با فیلم کوتاه آشنایی ندارند، ترجمه و تألیف شده است.

مدیر انتشارات انجمن سینمای جوانان ایران در خاتمه با اشاره به گرانی کاغذ و هزینه تمام شده یک کتاب آموزشی، گفت: کتاب خوب را نباید گروگان گرفت. در سال های گذشته بعضی از کتاب های انجمن کم یاب یا نایاب شده که تعدادی از آن ها به عنوان منابع درسی و مرجع فیلمسازی مطرح اند و به دلیل این که این کتاب ها چاپ مجدد نشده اند، هنرجویان و اساتید با مشکل زیادی برای تهیه شان روبرو هستند. برآنیم برای انتقال سریع و سهولت دسترسی فراگیر هنرجویان به کتاب های منتشر شده سینمای جوان، از روش کتاب الکترونیک استفاده کنیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم هشت عنوان از این کتاب های پرتقاضا را همزمان با جشنواره فیلم کوتاه سال جاری به صورت pdf و رایگان در درگاه های مجازی انجمن سینمای جوانان قرار دهیم. کتاب تدوین در فیلم کوتاه یکی از دیگر کتاب هایی است که امیدواریم در فصل بهار 1400 به مرحله نهایی و عرضه برسد.

سی وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سید صادق موسوی از هفت آبان ماه شروع خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 113

به "ارائه رایگان 8 کتابِ پرتقاضا ، نوشتن فیلم کوتاه رونمایی می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "ارائه رایگان 8 کتابِ پرتقاضا ، نوشتن فیلم کوتاه رونمایی می گردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه رایگان 8 کتابِ پرتقاضا ، نوشتن فیلم کوتاه رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید