ارزش بازار اپل به 3 تریلیون دلار صعود کرد

به گزارش دنیای ویدئو، تحلیلگران با اشاره به ساخت خودروی اپل و همچنین انتظارات بالا برای مدل بعدی آیفون، پیش بینی کردند ارزش بازار این غول فناوری می تواند به سه تریلیون دلار صعود کند.

ارزش بازار اپل به 3 تریلیون دلار صعود کرد

شرکت سیتی گروپ و ودبوش پتانسیل دستیابی اپل به این نقطه عطف را پیش بینی می نمایند. چنین افزایشی مستلزم رشد 50 درصدی ارزش سهام اپل از قیمت نهایی روز پنجشنبه است. اپل با ارزش بازار حدود دو تریلیون دلار، در حال حاضر ارزشمندترین شرکت دنیا به شمار می رود.

جیم سووا، تحلیلگر سیتی گروپ در یادداشتی نوشت: ساخت خودروی اپل می تواند فروش این شرکت را 10 تا 15 درصد پس از سال 2024 افزایش دهند و تا سال 2025 بازار خودروهای برقی دنیا رشد بیشتری از مجموع بازارهای تلفنهای هوشمند، رایانه های شخصی، تبلتها و دستگاههای پوشیدنی خواهد داشت.

دانیل ایوس، تحلیلگر شرکت ودبوش که هدف قیمت سهام اپل را 175 دلار پیش بینی نموده است، با پیش بینی رسیدن ارزش بازار این شرکت به سه تریلیون دلار، کاهش اخیر ارزش سهام را یک فرصت خرید طلایی خواند. وی پیش بینی کرد عرضه مدل آیفون 13 تاثیر عمده ای در بازار اپل خواهد داشت زیرا اطلاعات زنجیره تامین به نرخ فراوری بالاتر از نسل قبلی اشاره دارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام اپل از زمانی که در اواخر ژانویه به رکورد بالایی صعود کرد، حدود 17 درصد نزول نموده است و در معاملات روز آدینه به دلیل نگرانیها نسبت به رشد بازده اوراق قرضه که به سهام فناوری ضربه زد، 1.8 درصد کاهش داشت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 385

به "ارزش بازار اپل به 3 تریلیون دلار صعود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش بازار اپل به 3 تریلیون دلار صعود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید