اروپا استفاده از هوش مصنوعی در اماکن عمومی را کنترل می نماید

به گزارش دنیای ویدئو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دو سازمان ناظر بر حریم خصوصی اروپا خواهان ممنوعیت استفاده از فناوری شناسایی صورت در اماکن عمومی شده اند. حال آنکه چنین درخواستی با پیش نویس قوانین اتحادیه اروپا مغایرت دارد که طبق آن استفاده از فناوری در اماکن عمومی بلامانع است.

اروپا استفاده از هوش مصنوعی در اماکن عمومی را کنترل می نماید

هیئت حفاظت از داده های اروپا (EDPB) و ناظر حفاظت از داده های اروپا (EDPS) درباره ریسک های مربوط به استفاده از فناوری های شناسایی هویت بیومتریک از راه دور در مورد افراد در محیط های عمومی هشدار داده اند.

این دو سازمان در بیانیه ای مشترک نوشته اند: EDPB وEDPB خواستار ممنوعیت کلی هرگونه استفاده از فناوری های هوش مصنوعی جهت شناسایی اتوماتیک ویژگی های انسانی در محیط های عمومی مانند شناسایی صورت، اثرانگشت، دی ان ای، صوت و دیگر سیگنال های بیومتریک یا رفتاری هستند.

آنها معتقدند سیستم های هوش مصنوعی که با استفاده از اطلاعات بیومتریک افراد را براساس قومیت، جنسیت، اعتقادات سیاسی دسته بندی می نمایند، باید ممنوع شوند.

همچنین استفاده از این فناوری برای درک احساسات فرد به جز در موارد خاص مانند مقاصد بهداشتی، نیز باید غیرقانونی اعلام گردد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در آوریل قوانینی برای کاربردهای هوش مصنوعی از جمله ممنوعیت استفاده از آن برای نظارت ارائه کرد. هدف این اقدام ایجاد استانداردی دنیای برای فناوری هایی بود که در اختیار آمریکا و چین واقع شده است.

البته در قوانین پیشنهادی اجازه داده شده در حوزه های پر ریسک هوش مصنوعی مانند مهاجرت و اجرای قانون از این فناوری استفاده گردد. اما اقدامات امنیتی سختگیرانه ای نیز وضع شده و در صورت نقض آن، جریمه ای تا 6 درصد درآمد شرکت در سطح دنیا وضع می گردد.

البته قرار است قبل از تبدیل شدن این پیشنهادات به قانون، کشورهای عضو اتحادیه درباره آن مذاکراتی انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 529

به "اروپا استفاده از هوش مصنوعی در اماکن عمومی را کنترل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا استفاده از هوش مصنوعی در اماکن عمومی را کنترل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید