افتتاح نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه در منطقه 15

به گزارش دنیای ویدئو، نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه شهر تهران همزمان با روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه با حضور شاهین سلطان پور عضو کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک و انارکی محمدی شهردار منطقه 15 افتتاح شد.

افتتاح نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه در منطقه 15

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا انارکی محمدی شهردار منطقه در این مراسم با تاکید بر اهمیت نقش ورزش در رسیدن به صلح در جوامع بشری گفت: با ورزش میتوانیم همه جامعه را فارغ از جنسیت، نژاد و قومیت با تاکید بر ارزش های مشترک برای رسیدن به جامعه ای بهتر در کنار هم جمع کنیم.

او ادامه داد: اتفاق های خوبی در عرصه ورزش می افتد که عرصه های اجتماعی دیگر را تحت شعاع قرار می دهد مثل انجام یک مسابقه خیریه فوتبال برای آزادی زندانیان یا جمع آوری کمکهای بشر محبت آمیز برای کمک احتیاجمندان توسط یک قهرمان ورزشی و این چیزی نیست جز آنکه ورزش در خدمت صلح و توسعه قراردارد.

شهردار منطقه اضافه نمود: شهرداری منطقه 15 با افتتاح نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه، در ساختمان مرکز خدمات اجتماعی با مشارکت سمن ها و گروه های داوطلبی مردم نهاد به نوعی سفیران ورزشی صلح را در جهت انتقال پیغام اصلی ورزش که همانا دوستی، مهربانی، نشاط سلامتی و در نهایت صلح هست ساماندهی می نماید.

محمدی در ادامه ضمن گرامیداشت این روز، از شهروندان، ورزشکاران، قهرمانان ورزشی و هیات های ورزشی، برای ترویج ورزش برای صلح و توسعه در این پایگاه دعوت کرد.

برپایه این گزارش، شاهین سلطان پور عضو کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک ضمن ابراز امیدواری برای اینکه ورزش در خدمت صلح باشد، گفت: این حرکت شروع خوبی برای ارتقای روحیه و نشاط اجتماعی است و با همکاری خیرین امیدواریم نتایج خوبی حاصل گردد.

او ادامه داد: ورزش به اندازه ای توانمند است که می تواند بستری جهانی برای یادگیری ارزشها ایجاد کند و بدین ترتیب جهت را برای توسعه مهارتهای نرم مورد احتیاج برای شکل گیری یک شهروند مسئول، هموار سازد.

این گزارش می افزاید؛ نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه شهر تهران امروز با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به لحاظ شرایط قرمز کرونایی شهر تهران بدون حضور رسانه ها و با حداقل تجمع با مشارکت اداره ورزش و مرکز خدمات اجتماعی منطقه در ساختمان مرکز خدمات اجتماعی منطقه با حضور شهردار منطقه و عضو کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک برای بهره مندی تمامی شهروندان به ویژه اقشار خاص نظیر بچه ها کار، سالمندان و گروه های آسیب دیده افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 413

به "افتتاح نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه در منطقه 15" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه در منطقه 15"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید