تور ارزان بلغارستان: راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان

به گزارش دنیای ویدئو، این روز ها سفر به بلغارستان در میان گردشگران ایرانی و خارجی مورد توجه قرار گرفته است. بلغارستان کشوری قدیمی با شهر های زیبا است. یکی از این شهر ها، پلوودیو معروف به شهر قدیمی است که تاریخی طولانی دارد. با داشتن اطلاعاتی کافی می توانید به خوبی از همه جای این شهر با هزینه ای مناسب تماشا کنید. برای این کار با خبرنگاران همراه شوید.

تور ارزان بلغارستان: راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان و در مرکز این کشور واقع شده است. علت معروفیت این شهر به جامانده هایی از روم باستان و کلیسا های تاریخی است. پلوودیو شهری آرام با پارک های فوق العاده و آثار تاریخی بسیار زیبا است که شلوغی شهر های صوفیه و ولیکو ترنوو (Velinko Tranvovo) را ندارد.

هزینه های معمول

هاستل

برای اتاقی خوابگاهی در هاستل بین 18 تا 27 لوا (10 تا 15 دلار) برای هر شب از اقامت باید پرداخت کنید. هزینه اتاق خصوصی 2 تخته بین 72 تا 108 لوا (40/5 تا 61 دلار) است.

هتل های مقرون به صرفه قیمت

هتل های مقرون به صرفه قیمت زیادی در پلوودیو وجود دارند که هزینه های آن ها متفاوت بوده و از 54 تا 162 لوا (30/5 تا 92 دلار) برای اتاق های یک تخته یا دو تخته تغییر می نماید.

غذا

هزینه مقرون به صرفه ترین غذایی که در خیابان های اصلی می توانید تهیه کنید بین 1/8 تا 3/6 لوا (1/02 تا 2/04 دلار) است. بعلاوه مکان های مختلفی وجود دارند که می توانید در آنجا پیتزا، غذا های سنتی و کباب تهیه کنید. در رستوران های مقرون به صرفه قیمت نیز با پرداخت با پرداخت کم تر از 18 لوا (10 دلار) می توانید غذایی کامل (شامل سالاد، غذای اصلی، دسر و نوشیدنی) دریافت کنید. گران ترین مکان ها برای خرید غذا در شهر قدیمی و بالای تپه هاست که با پرداخت 25 تا 36 لوا (14 تا 20 دلار) می توانید غذا بخورید.

حمل و نقل

استفاده از تاکسی و اتوبوس در پلوودیو رایج است و برای سفر های درون شهری و هر بار سوار شدن نزدیک به 3/6 لوا (2/04 دلار) باید پرداخت کنید. در صورتی که کرایه تاکسی شما بیش از 6/30 لوا (3/57 دلار) شود، مشمول 20درصد تخفیف خواهید شد. هزینه بلیت اتوبوس های عمومی کم تر از 1/8 لوا (1/02 دلار) است.

نکاتی برای کاهش هزینه ها

در هاستل ماستل اقامت کنید

با اقامت در این هتل تا مقداری قابل توجه از هزینه های خود بکاهید، چرا که در این هاستل نه تنها صبحانه، بلکه شام نیز به رایگان سرو می شود. این هاستل در شهر های صوفیه و ولیکو ترنوو نیز شعبه دارد.

در شیرینی پزی ها غذا بخورید

شیرینی پزی ها در بلغارستان شیرینی ها و غذاهای خوشمزه ای دارند که با خوردن آن ها از صبح تا ظهر سیر خواهید بود. بانیکا یکی از خوشمره ترین این میان وعده ها است.

مکان های تماشای و فعالیت های جالب در پلوودیو

از سالن تئاتر رومی ها تماشا کنید

اینجا ساختمانی حیرت انگیز است که در قرن دوم در پلوودیو ساخته شد، اما تا سال 1972 کشف نشده بود. از آن سال به بازسازی این مکان پرداختند و اکنون نمایش های مختلف و کنسرت های زیادی در آن برگزار می شود. در ابتدا چیز های جالب کمی برای بازدید از این سالن به نظر می آید، اما پس از پرداخت ورودی و وارد شدن با چیز های جالب بیشتری روبرو خواهید شد.

از خانه هیندلین (Hindlian House) تماشا کنید

این خانه که زمانی به استفان هیندلین (Stepan Hindlian) بازرگان تعلق داشته، در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد است. در این خانه اسباب و اثاثیه فوق العاده ای از آن موقع وجود دارد که همه به خوبی نگهداری شده اند. دیوار ها با منظره ها زیبایی نقاشی شده اند. نقاشی بعضی از این منظره ها 6 ماه زمان برده است. یکی از ویزگی های معماری منحصر به فرد این ساختمان سقف گرد و بلند آن است.

به بازدید از نمایشگاه هنر فیلی پوپولیس (Philipopolis) بروید

این نمایشگاه که اولین نمایشگاه هنری خصوصی در بلغارستان محسوب می شود، دارای آثاری از هنرمندان بلغار قرن های 19 و 20 است. در این نمایشگاه آثاری از هنرمندانی چون ولادیمیر دیمیتروف (Vladimir Dimitrov)، آنتون میتوو (Anton Mitov) وجود دارد. بعلاوه عکس برداری در این نمایشگاه آزاد است.

در نمایش شبانه گالری ها شرکت کنید

هر ساله در روز 28 سپتامبر نمایشگاه های هنری کار خود را از صبح زود آغاز نموده تا پاسی از شب ادامه می دهند. برترین قسمت این رویداد رایگان بودن آن است. در این نمایشگاه ها می توانید به تماشا آثاری 200 ساله بنشینید و برترین زمان برای پر کردن دفتر تاریخ خود با نکات تاریخی بدون خالی کردن کیف پولتان است.

از موزه ی باستان شناسی تماشا کنید

این موزه که در مدتی کوتاه بسته شده بود دوباره باز شده و بهتر از قبل به کار خود ادامه می دهد. در این موزه بیش از 60000 مورد برای تماشا وجود دارد. چیز هایی نظیر سفا ل های تراسی و رومی و جواهرات، تندیس های مختلف و صنایع دستی کلیسا ها در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

از مرکز فرهنگی تراکارت (Thrakart) تماشا کنید

شما می توانید در زیرگذر تزار این مرکز را پیدا کنید. این ساختمان پنجره هایی از زمین تا سقف دارد که زیبایی داخل ساختمان را نشان می دهند. در این ساختمان کاشی هایی به سبک روم قدیم و بعلاوه صنایع دستی رومی زیادی وجود دارد. گاهی کنسرت هایی در سالن کوچک این ساختمان برگزار می شوند.

به کلیسای سنت مارینا (Sveta Marina) بروید

این کلیسا که در سال 1561 ساخته شد، در سال 1611 آتش گرفت و در سال 1783 بازسازی شد. این کلیسا مکانی بسیار زیبا و مجذوب نماینده برای تماشا و آشنایی با تاریخ است. بعلاوه در این کلیسا برج ساعتی با ارتفاع 56 فوت وجود دارد و تندیس هایی 170 ساله در آن وجود دارند.

در نمایشگاه بین المللی شرکت کنید

این بزرگ ترین نمایشگاه در بالکان است. در طول این نمایشگاه نمایش ها و نمایشگاه های مدرن و زیبایی برپا می شوند. از آنجایی که نمایشگاهی برای ماشین آلات و وسایل فنی است، مکان مناسبی برای بچه ها محسوب نمی شود. زمان برپایی این نمایشگاه ماه سپتامبر است و قدمتی 120 ساله دارد.

در باغ مرکزی تزار سایمون (Tsar Simeon) قدم بزنید

همواره داشتن مکانی آرام برای فرار از خیابان ها و مراکز خرید شلوغ غنیمت است. این باغ برترین مکان برای نشستن زیر درختان یا روی نیمکت ها و استراحت به دور از هر گونه شلوغی است.

از آسنوفگراد (Assenovgrad) تماشا کنید

اگر در نظر دارید سفری یک روزه از پلوودیو داشته باشید، حتما از شهر کوچک آسنوفگراد تماشا کنید. این شهر که سابقه ای تاریخی در کشاورزی دارد و شهری مذهبی محسوب می شده، هنوز هم پر از صومعه ها و کلیسا های مختلف است.

به بازدید از صومعه ی بچکوف (Bachkovo Monastery) بروید

این صومعه 40 دقیقه با پلوودیو و با استفاده از مینی بوس فاصله دارد. اگر بخواهید با اتوبوس به آنجا بروید هزینه بلیت آن 5 لوا (20/5 دلار) خواهد بود. مجموعه بزرگی نیست، اما نام آن در یونسکو به ثبت رسیده است. بعلاوه کلیسای کوچک و زمین های اطراف آن ارزش تماشا دارد. قدمت این صومعه به قرن 11 میلادی برمی شود (شما می توانید بازدید از این صومعه و شهر کوچک آسنوفگراد را در یک روز انجام دهید و سفری بسیار خوب داشته باشید).

از تور های پیاده روی رایگان بهره ببرید

برای آشنایی بیشتر و کامل تر با شهر از تور های پیاده روی رایگان بهره ببرید. این تور ها از ماه مه تا سپتامبر از ساعت 6 عصر آغاز می شوند و در دیگر ماه های سال از 2 بعدازظهر آغاز به کار می نمایند و به همه قسمت های زیبای این شهر قدیمی سر می زنند.

منبع: کجارو / nomadicmatt.com
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 737

به "تور ارزان بلغارستان: راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان بلغارستان: راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید