غرغره به جای نمونه برداری از حلق

به گزارش دنیای ویدئو، در این روش به جای نمونه بردای از حلق برای تست کرونا، محلولی در حفره دهان غرغره می گردد. برای انجام این مطالعه، گروهی متشکل از 15 هزار دانش آموز و 1200 معلم از 250 مدرسه اتریش هر سه هفته یکبار برای آنالیز علائم احتمالی ابتلا به کرونا آزمایش می شوند.

غرغره به جای نمونه برداری از حلق

محققان دانشگاه وین در اتریش روش جدیدی برای یافتن ویروس های کرونا در حفره دهان و حلق ابداع کردند. آن ها محلولی تهیه کردند که با غرغره کردن آن می توان ذرات ویروس را پیدا کرد. این روش قرار است در مدارس استفاده گردد.

محققان دانشگاه وین تصمیم دارند با انجام مطالعه ای از پاییز گزارشی در خصوص ویروس کرونا در مدارس اتریش تهیه نمایند. آن ها روش جدیدی ابداع کردند که بسیار ساده تر از روش های پیشین نمونه برداری برای تست ویروس کروناست.

در این روش به جای نمونه بردای از حلق برای تست کرونا، محلولی در حفره دهان غرغره می گردد. برای انجام این مطالعه، گروهی متشکل از 15 هزار دانش آموز و 1200 معلم از 250 مدرسه اتریش هر سه هفته یکبار برای آنالیز علائم احتمالی ابتلا به کرونا آزمایش می شوند.

محققان دانشگاه وین برای انجام این آزمایشگاه ها از محلولی که خود تهیه نموده و اوایل تابستان دقت و کارآیی آن را آزمایش کردند، استفاده می نمایند.

این محلول یک ترکیب نمکی ویژه است که باید برای مدت یک دقیقه غرغره گردد تا ذرات حفره دهان و حلق وارد آن گردد. محلول نمونه برداری شده سپس برای یا فتن ذرات ژنتیکی ویروس در آزمایشگاه آنالیز می گردد. محققان دانشگاه وین می گویند ده نمونه می توانند به صورت همزمان آزمایش شوند. اگر نتیجه مثبت باشد نمونه ها دوباره به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل میشوند.

مایکل واگنر، میکروبیولوژیست و مدیر گروه تحقیق دانشگاه وین می گوید: در یک مطالعه مقدماتی در فصل بهار که در آن پنج هزار و 100 دانش آموز و معلم در وین مورد آزمایش قرار گرفتند، روش غرغره نتایج قابل مقایسه ای با نمونه برداری از حلق داشت. غرغره کردن یک محلول برای بچه ها بسیار خوش آیند تر و قابل کنترل تر است. حتی دانش آموزان پیش دبستانی هم در 80 درصد موارد نمونه های عالی تحویل دادند.

واگنر تأکید می نماید: هرکسی که می تواند غرغره کند می تواند این نمونه گیری را انجام دهد. به عقیده او روش غرغره امکانات جدیدی برای نمونه گیری در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.

محققان دانشگاه وین می گویند در آینده می توان این آزمایش را در خانه انجام داد. از نظر آن ها دریافت یک بسته حاوی وسایل لازم برای انجام آزمایش قابل تصور است. نمونه را هم می توان در بسته بندی به یک مکان جمع آوری و ارسال به آزمایشگاه تحویل داد.

واگنر تأکید دارد: ما خودمان را به عنوان رقیب ارائه دهندگان تجاری تست های کرونا نمی بینیم. روشی که محققان دانشگاه وین ابداع کردند بیشتر برای انجام آزمایش میان گروه های پرخطر در سیستم آموزش و پرورش یا پروژه های تحقیقاتی در نظر گرفته شده است. وزیر آموزش و پرورش اتریش نیز تأکید نموده که مقامات بهداشتی این کشور، روش جدید آزمایش را به عنوان مکمل تست های کلاسیک کرونا در نظر گرفتند.

به کارگیری این روش در آلمان نیز در حال آنالیز است. در حال حاضر در شهر کلن نیز محلولی در حال آزمایش است که اگر نتیجه غرغره آن به اندازه نمونه برداری از حلق قابل اطمینان باشد، می تواند در موارد بسیاری جایگزین نمونه برداری گردد.

انستیتو روبرت کخ (RKI) آلمان تا کنون تمایلی به استفاده از این روش برای یافتن افراد آلوده به ویروس کرونا نداشته است. سخنگوی این موسسه گفته است حساسیت این روش برای یافتن ویروس به طور کل پایین تر از یک نمونه برداری خوب است.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 28

به "غرغره به جای نمونه برداری از حلق" امتیاز دهید

1 کاربر به "غرغره به جای نمونه برداری از حلق" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرغره به جای نمونه برداری از حلق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید