نماینده آمریکا در امور ایران: مذاکراتی سخت درباره برجام در پیش است خبرنگاران

به گزارش دنیای ویدئو، نماینده آمریکا در امور ایران در پیامی توییتری با اشاره به نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش گفت که مذاکراتی سخت در پیش است.

نماینده آمریکا در امور ایران: مذاکراتی سخت درباره برجام در پیش است خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران رابرت اقتصادی نماینده آمریکا در امور ایران به نشست سه شنبه آینده کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش واکنش نشان داد.

وی در پیامی توییتری نوشت: هفته آینده با شرکای اروپایی، روسیه و چین برای بحث درباره چیزی که ایران و آمریکا باید برای از سر دریافت پایبندی به برجام اتخاذ نمایند، مصاحبه می کنیم. این نخستین گام است مذاکراتی سخت در پیش است، اما در راستای درست.

نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) امروز (آدینه) 13 فروردین 1400 برابر با 2 آوریل 2021 به صورت مجازی و به ریاست انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی از طرف جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای امور خارجه برگزار گردید.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران بعد از سرانجام نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام در گزارشی توییتری درباره این نشست نوشت: در نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام، ایران، اتحادیه اروپا، سه کشور اروپایی به اضافه 2 کشور (چین و روسیه) موافقت کردند که مذاکرات حضوری را سه شنبه هفته آینده در وین از سر بگیرند. هدف: سریعاً نهایی کردن برطرف تحریم ها و اقدامات هسته ای، به وسیله طراحی راستا برطرف تمام تحریم ها و پس از آن توقف تدابیر جبرانی از سوی ایران.

وزارت خارجه آمریکا نیز امروز اطلاع داد که این کشور در نشست روز سه شنبه آینده در وین اتریش برای بحث درباره بازگشت دوجانبه به برنامه جامع اقدام مشترک حضور خواهد یافت.

وزارت خارجه آمریکا دربیانیه خود اظهار داشت: ما برای شرکت در مصاحبه ها با شرکای اروپایی، روسیه و چین برای معین کردن موضوعاتی که شامل بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام با ایران است، موافقت کردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 395

به "نماینده آمریکا در امور ایران: مذاکراتی سخت درباره برجام در پیش است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده آمریکا در امور ایران: مذاکراتی سخت درباره برجام در پیش است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید