چمران: اتوبوس خوابی بحث حاشیه ای است

به گزارش دنیای ویدئو، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران گفت موضوع اتوبوس خوابی بحث های حاشیه ای است. قرار نیست به آن پرداخته شود و قاعدتا اجازه چنین کارهایی را نباید داد اما کسی که در اتوبوس خوابش برد کاری نمی شود کرد.

چمران: اتوبوس خوابی بحث حاشیه ای است

مهدی چمران در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه به نظر می آید مشکل مترو تهران حل شده و رئیس جمهوری گفته از مترو تهران تجهیزات به قم داده گردد، گفت: ما در انتظار این احکام هستیم و انشالله که عملی گردد و آنچه که قرار است داده گردد عملیاتی گردد اما الان چون هنوز اجرائی نشده با قطعیت نمی توانم بگویم. قطعا از آقای رئیس جمهور انتظاراتی فراتر نیز داریم که عملیاتی گردد.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به اینکه آیا تهران تجهیزاتی دارد که به قم بدهد، گفت: این کمک آنچنانی نیست. برای مثال تجهیزاتی که گفتند به شهرهای دیگر هم داده اند. برای مثال واگن را می برند تست می کنند و بر می گردانند نه اینکه بخواهد کمک کند چرا که تهران به شدت منتظر تجهیزات برای مترو است و اگر تهیه گردد در این صورت می توانیم به شهرهای دیگر نیز کمک کنیم.

وی افزود: در شرایط کنونی که مترو در شرایط بسیار ناجور و سخت است، چنین کمک هایی عملی نیست اما قرض دادن و گرفتن بحث دیگری است.

چمران در واکنش به اینکه 5 هزار میلیاردی که برای حمل و نقل در نظر گرفته شده است، گفت: هنوز در جایی رسمی نمی بینیم و باید در بودجه دولت باشد که چنین چیزی نیست و بعید می دانم مجلس هم چنین کمک بزرگی کند. ما تلاش خود را می کنیم اما کار بسیار سختی است. هنوز تصمیمی در مجلس گرفته نشده چرا که کنندگان پیشنهادات خود را دادند و کمیسیون ها در حال بررسی هستند و امیدواریم از کمیسیون ها پیشنهادات خوبی به کمیسیون تلفیق برود.

وی در پاسخ به اینکه امکان بازنگری در بودجه دولت وجود دارد، گفت: امکان بازنگری وجود دارد اما تلاش دولت و مجلس این است که سقف بودجه حفظ گردد و به همین دلیل کار ما سخت می گردد. مگر اینکه مجلس تدبیری کند و از جاهایی که به نظر می آید، می توانند کم کنند اختصاص دهند، چرا که هیچ وزارتخانه ای حاضر نیست بودجه خود را کاهش دهد اما فکر می کنیم بودجه مترو از بودجه بسکمک از جاها واجب تر است و به همین دلیل باید تلاش کنیم.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که تاثیر حضور آقای زاکانی در هیات دولت چه بوده است، گفت: خیلی از مسائلی که الان مطرح است در هیات دولت مطرح شده و بیشتر از اینها نیز بوده است. خیلی از آنها در هیات دولت اصلاح شده و چند مورد را نیز قول دادند که اصلاح کنند اما متاسفانه نشد. شهردار تهران درباره هر کدام از مواردی که بحث شد دفاع کرده و توضیح داده است و خیلی ها اصلاح شده است.

چمران همچنین در واکنش به اتوبوس خوابی در تهران گفت: اینها بحث های حاشیه ای است و نمی خواهم به اینها بپردازم. قاعدتا اجازه چنین کارهایی را نباید داد اما کسی که در اتوبوس خوابش برد کاری نمی گردد کرد.

وی درباره خرید و فروش جای پارکینگ و مسئولیت رسیدگی به آن گفت: قاعدتا به راهنمایی و رانندگی باز می گردد و البته شهرداری نیز در این زمینه بدون مسئولیت نیست و باید با همدیگر فکر کنند. اینها موارد موردی است و کسانی که از شهرستان می آیند و شب در تهران دم دروازه ها گروهی می خوابند و نظایر اینها وجود دارد و باید ساماندهی و درست گردد و دستگاه هایی که دخیل هستند باید آنرا درست کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 779

به "چمران: اتوبوس خوابی بحث حاشیه ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمران: اتوبوس خوابی بحث حاشیه ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید