کتاب نگارش فیلمنامۀ کوتاه به چاپ سیزدهم رسید

به گزارش دنیای ویدئو، به گزارش خبرنگاران ، کتاب نگارش فیلمنامۀ کوتاه درصدد است خوانندۀ علاقه مند را برای نوشتن فیلم نامۀ کوتاه کمک کند؛ فیلم نامه ای که امکان فراوری محلی در حد میانه را داشته باشد. البته بسکمک از رهنمودهای آن برای نگارش فیلم نامه های بلند هم مفید است، اما تأکید بر نوشتن فیلم نامه های حدوداً سی صفحه ای است.

کتاب نگارش فیلمنامۀ کوتاه به چاپ سیزدهم رسید

مخاطبان این کتاب فیلم نامه نویسان تازه کار، فیلم سازان و ویدئوسازان، و دانشجویانی هستند که قرار است فیلم کوتاه بسازند. کسانی که قصد دارند فیلم نامۀ بلند بنویسند با این کتاب راه می افتند؛ کسانی هم که قصد دارند فیلم داستانی کوتاه بنویسند با بهره گرفتن از این کتاب در وقت و پول خود صرفه جویی خواهند کرد.

فیلیپس معتقد است یک شبه نمی توان فیلم نامه نویس فیلم های بلند سینمایی شد. برای این کار باید از نوشتن فیلم نامه های کوتاه آغاز کرد. فیلم نامه های کوتاه خوب آن هایی نیستند که ماجرایشان برآمده از برنامه های تلویزیونی یا فیلم های سینمایی باشد. بلکه بر اساس رویدادی هستند که نویسنده آن را دیده، جزئیاتش را به خاطر سپرده و با وفاداری کامل نقل نموده است.

فیلیپس بر این باور است که در برترین فیلم نامه های کوتاه یک شخصیت اصلی وجود دارد که در طول داستان تغییری نمی کند و می خواهد به هدفی - معمولاً ناگفته - برسد. خواندن این کتاب تمرینی است برای فیلم نامه نویسان تازه کار -کسانی که می خواهند در پول و وقت صرفه جویی کنند-، آن هایی که قصد دارند فیلم نامه بلند بنویسند، یا فیلم کوتاه حرفه ای بسازند.

بخشی از متن کتاب:

روشن است که یک شبه نمی توان فیلم نامه نویس فیلم های بلند سینمایی شد.

برای این کار باید از نوشتن فیلم نامه های کوتاه آغاز کرد.

فیلم نامه های کوتاه خوب آن هایی نیستند که ماجرایشان برآمده از برنامه های تلویزیونی یا فیلم های سینمایی باشد. بلکه بر اساس رویدادی هستند که نویسنده آن را دیده، جزئیاتش را به خاطر سپرده و با وفاداری کامل نقل نموده است.

در برترین فیلم نامه های کوتاه یک شخصیت اصلی وجود دارد که در طول داستان تغییری نمی کند و می خواهد به هدفی معمولاً ناگفته برسد.

خواندن این کتاب تمرینی است برای فیلم نامه نویسان تازه کار، کسانی که می خواهند در پول و وقت صرفه جویی کنند، آن هایی که قصد دارند فیلم نامه بلند بنویسند، یا فیلم کوتاه حرفه ای بسازند.

چاپ سیزدهم این کتاب در 199صفحۀ رقعی، شمارگان 500نسخه و با قیمت 100000تومان به وسیله انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به وسیله فروشگاه با شمارۀ 88310610 و فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس حاصل کنند. بعلاوه به وسیله پیغام رسان های بله و ایتا انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 1086

به "کتاب نگارش فیلمنامۀ کوتاه به چاپ سیزدهم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب نگارش فیلمنامۀ کوتاه به چاپ سیزدهم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید