10 نکته برای خرید خودروی برقی

به گزارش دنیای ویدئو، همچنین یکی از مواردی که صاحبان خودرو های برقی با آن روبرو هستند اضطراب پیمایش است. صاحبان این خودرو ها همواره این ترس را دارند که نکند قبل از رسیدن به یک دستگاه شارژ باتری خودرو، باتری تمام نمایند و در راه بمانند.

10 نکته برای خرید خودروی برقی

اگر تصمیم دارید زودتر از دیگران خودروی بنزینی خود را بفروشید و خودروی برقی داشته باشید باید خود را برای مواردی آماده کنید که قبلا تجربه ننموده اید.

همواره قبل از آنکه تجربه جدیدی را آزمایش کنید بد نیست مشورتی بگیرید تا جلوی تجربه های تلخ گرفته گردد. خیلی از کسانی که برای اولین بار خودروی برقی را تجربه می نمایند می گویند کاش قبل از خرید این موارد را آنالیز نموده بودیم.

در وب سایت یوتیوب هم ویدئو هایی در کانالی با عنوان جهت های کمتر پیموده شده (Trail Less Traveled) وجود دارد که خریداران خودرو هایی مثل تسلا مدل X تجربیات خود را منعکس نموده اند و در بعضی موارد هدایت های بسیار ارزشمندی ارائه داده اند که مردم با چشمان بازتری به خرید خودرو های برقی بپردازند.

به هر حال ممکن است با خرید خودرو های برقی مجبور به تغییر سبک زندگی، عادت ها و رفتار های خود شوید. البته اخیرا کانال جهت های کمتر پیموده شده به خانواده تمام الکتریک تغییر نام داده است.

از آن به بعد هم این کانال ویدئو هایی می سازد که در آن کوشش می نماید به صاحبان خودرو های برقی آموزش بدهد از تجربه های بعضا تلخی که صاحبان خودرو های برقی با آن روبرو شده اند، مثل یدک کشی به دلیل تمام شدن شارژ خودرو بهره ببرند که در این ویدئو های آموزشی به آن پرداخته شده است.

همچنین یکی از مواردی که صاحبان خودرو های برقی با آن روبرو هستند اضطراب پیمایش است. صاحبان این خودرو ها همواره این ترس را دارند که نکند قبل از رسیدن به یک دستگاه شارژ باتری خودرو، باتری تمام نمایند و در راه بمانند.

یکی از ویدئو هایی که اخیرا کانال خانواده تمام الکتریک در یوتیوب منتشر نموده، 10 نکته ای است که خریداران تسلا باید قبل از خرید به آن توجه نمایند. هر چند این 10 نکته، مخصوص خودرو های تسلا نیست و قابل تعمیم به همه خودرو های برقی است. به طور خلاصه 10 نکته ای که قبل از خرید خودرو های برقی باید بدانید عبارتند از:

- تغییر در آب و هوا هم روی پیمایش به ازای هر بار شارژ اثر قابل توجهی دارد.

- درست برعکس خودرو های بنزینی که در بزرگراه ها، مصرف سوخت بهینه تر است، خودرو های برقی در داخل شهر ها بازده بالاتری دارند.

- با خرید خودرو های برقی باید این را در نظر بگیرید که از حالا برای شارژ باتری خودرو برنامه ریزی داشته باشید وگرنه غافلگیر می شوید و در جایی که نباید، مجبور به اتلاف وقت برای شارژ خودرو خواهید شد.

- همه صندلی های شارژ باتری خودرو مثل هم نیستند و بعضی با خودروی شما سازگار نیست. به بیان ساده، پریز آن به سوکت ماشین شما نمی خورد.

- هنوز در خیلی از شهر ها شبکه صندلی های شارژ مثل صندلی سوخت به اندازه کافی ایجاد نشده و برای همین مسافرت به بعضی از شهر ها می تواند مسائل پیش بینی نشده به وجود آورد.

- پیدا کردن صندلی شارژ عمومی هم برای خودش ماجرا هایی دارد که به اضطراب پیمایش می افزاید.

- اگر می خواهید خودروی برقی داشته باشید، بهتر است در گاراژ یا پارکینگ منزل تان پریز مخصوص شارژ باتری خودرو از نوع شارژ سریع نصب کنید.

- هنوز مشکل اضطراب پیمایش حل نشده است.

- خودرو های برقی هنوز در ابتدای راه هستند و درست مثل موبایل هر سال فناوری های کاملا جدید عرضه می شوند و مدل خودروی شما خیلی زود با فناوری های جدید ناسازگار می گردد.

- خودرو های برقی سبک زندگی شما را تغییر می دهد.

منبع: فرادید
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 369

به "10 نکته برای خرید خودروی برقی" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 نکته برای خرید خودروی برقی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته برای خرید خودروی برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید