8 مرحله مراقبت تابستانی از پوست که فراموش نکنید

به گزارش دنیای ویدئو، فصل تابستان با تمام زیبایی و جذابیتی که دارد، شاید فصل خوبی برای مراقبت از پوست نباشد. آفتاب شدید، عرق کردن مداوم و گرمای هوا از عواملی است که باعث ایجاد برخی از مسائل پوستی می گردد. برای پیشگیری از این مسائل در ادامه با دیجی استایل همراه باشید تا فوت وفن های مراقبت تابستانی از پوست را یاد بگیرید.

8 مرحله مراقبت تابستانی از پوست که فراموش نکنید

مراقبت تابستانی از پوست چرا اهمیت دارد؟

در فصل تابستان وقت زیادی را بیرون از خانه، در سفر و زیر آفتاب می گذرانیم. تابستان فصل سفر و گردش و تفریحات فضای باز است. قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرمای شدید هوا که باعث تعریق زیاد می گردد، زمینه را برای ایجاد برخی از مسائل پوستی مثلا آفتاب سوختگی و جوش فراهم می نماید.

در تابستان باید روتین مراقبت از پوست خود را تغییر دهید و تغییراتی را هم در نحوه آرایش و وسایل آرایشی مورد استفاده خود ایجاد کنید.

مراقبت تابستانی از پوست در 8 مرحله

با در نظر گرفتن این نکات می توانید در فصل گرم تابستان هم پوستی شاداب و بدون مشکل داشته باشید.

1. به پوستتان سخت نگیرید

سخت نگرفتن به پوست به معنای رها کردن بخشی از روتین پوستی نیست. بلکه در تابستان باید متناسب با آب وهوا و شرایط تازه زندگی، از محصولات و روش های متفاوتی بهره ببرید. گرمای هوا و رطوبت در تابستان دو عاملی است که باید موقع مراقبت های پوستی در نظر داشته باشید.

اگر از تمیزنماینده های غلیظ تر و روغنی استفاده می کردید شاید بد نباشد که در تابستان، شوینده های ملایم تر مثل فوم های شست وشو را امتحان کنید.

در تابستان برای مدت بیشتری در فضای باز حضور پیدا می کنیم و احتمالا ساعات زیادی را در معرض نور آفتاب هستیم. مهم تر از همه، مراقب مواد فوتواکتیو باشید. این مواد هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید واکنش نشان می دهند؛ یا پوست شما را به آفتاب حساس تر می نمایند یا خود محصول را کم اثر می نمایند.

2. آشتی با مرطوب نماینده

بسیاری از افراد از کرم های مرطوب نماینده استفاده نمی نمایند چون آن را ضروری نمی دانند. مخصوصا کسانی که پوست خشک ندارند فکر می نمایند کرم مرطوب نماینده فقط برای پوست خشک است. اما همه افراد با هر نوع پوست باید از کرم های مرطوب نماینده استفاده نمایند.

استفاده از کرم مرطوب نماینده در تابستان اهمیت بیشتری دارد چون گرمای هوا باعث تعریق و از دست رفتن رطوبت کلی بدن و رطوبت پوست می گردد. چون در تابستان پوست ما بیشتر از همواره عرقی و چرب می گردد، ترجیح می دهیم از زدن کرم مرطوب نماینده صرف نظر کنیم اما این کار، منفعتی برای پوست شما ندارد.

استفاده از کرم مرطوب نماینده یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می نماید که مانع از خروج رطوبت و مانع از ورود آلودگی ها به پوست می گردد. در ضمن از خشکی پوست و آسیب های شدید ناشی از آفتاب سوختگی هم جلوگیری می نماید. با وجود اینکه در تابستان هوا گرم است و حس می کنید استفاده از کرم یک لایه سنگین روی پوست شما ایجاد می نماید، هرگز از آن صرف نظر نکنید.

3. استفاده از ضدآفتاب

استفاده از ضدآفتاب همواره مهم است. باید در تمام طول روز، هر روز و در تمام طول سال از ضدآفتاب بهره ببرید و این فقط مخصوص فصل تابستان نیست. اما در تابستان، آسیب های استفاده نکردن از ضدآفتاب بسیار بیشتر است. در فصل تابستان، روزها طولانی تر هستند و شدت اشعه فرابنفش خورشید بسیار بیشتر است.

استفاده از کرم های ضدآفتاب می تواند آسیب های ناشی از تابش این اشعه مضر را به حداقل برساند. در نتیجه به مرور زمان دچار مسائلی مثل چین وچروک پوست، لک های پوستی و نشانه های پیری پوست نمی شوید. تابش این اشعه احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. به همین خاطر، استفاده از کرم ضدآفتاب فقط مخصوص پیشگیری از مسائل ظاهری پوست نیست و برای حفظ سلامت شما لازم است.

نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که حتی در روزهای ابری و روزهای نزدیک پاییز که احتمال ابری شدن هوا بیشتر است، باز هم باید از ضدآفتاب بهره ببرید. این اشعه می تواند از ابرها هم عبور کند و مسائل پوستی را در درازمدت برای شما ایجاد کند.

همواره کرم ضدآفتاب همراهتان داشته باشید. چون اگر به دلایل مختلف، کرم از روی صورت شما پاک گردد، باید آن را تتازه کنید. علاوه بر این، اگر بیشتر از دو سه ساعت زیر آفتاب باشید، باز هم باید کرم را تتازه کنید چون تاثیر خود را بعد از مدتی از دست می دهد. در تابستان بیشتر عرق می کنید و احتمال پاک شدن کرم، بیشتر است.

با استفاده مداوم کرم ضدآفتاب می توانید پوستی نرم تر و یکنواخت تر و روشن تر داشته باشید.

4. لایه برداری پوست

در تابستان بیشتر از همواره عرق می کنید و پوست شما چرب تر می گردد. تجمع چربی و عرق روی پوست یکی از مهم ترین دلیل های ایجاد جوش و آکنه است. در ضمن جمع شدن به جامانده کرم و محصولات آرایشی هم می تواند عاملی برای بسته شدن منافذ پوست و ایجاد جوش باشد. به همین خاطر، لایه برداری در تابستان، بیشتر از همواره اهمیت دارد.

با انواع محصولات لایه بردار مثل ماسک و کرم می توانید کار لایه برداری عمقی پوست را انجام دهید تا پوست شما بهتر نفس بکشد. این کار را در سرانجام روز و زمانی انجام دهید که قرار است برای مدتی بیرون از خانه نروید.

5. تغییر آرایش متناسب با فصل

در فصل تابستان غیر از انتخاب رنگ های تابستانی آیا به فاکتورهای دیگری هم برای آرایش کردن توجه می کنید؟

به دلیل تعریق زیاد و گرمای هوا، در تابستان باید نوع و میزان استفاده از محصولات آرایشی را تغییر دهید. هر چقدر آرایش ساده تر و سبک تری داشته باشید، بهتر است. به جای استفاده از کرم پودرهای سنگین از مرطوب نماینده های رنگی بهره ببرید و همراه با آن حتما کانسیلر بزنید.

برای آرایش چشم از محصولات ضدآب بهره ببرید و حتما در انتهای کار از اسپری یا پودر فیکس برای افزایش دوام آرایش خود بهره ببرید.

غیر از مواردی که ذکر کردیم، مواد اولیه ساخت محصولات آرایشی هم اهمیت دارد. موقع خرید، محصولاتی را خریداری کنید که غیرکومدوژنیک یا غیرجوش زا باشند. یعنی موادی که وارد منافذ پوست نمی شوند و باعث ایجاد جوش نمی شوند. تعداد لایه های آرایش خود را کمتر کنید تا پوستتان جایی برای نفس کشیدن داشته باشد.

نکته مهم دیگر استفاده از محصولات آرایشی ضدآفتاب است. موقع استفاده از کرم ضدآفتاب، گاهی لب های خود را فراموش می کنیم. پوست لب هم بر اثر تابش اشعه فرابنفش در معرض آسیب واقع شده است. از رژلب های ضدآفتاب بهره ببرید تا پوست حساس لب ها دچار مشکل نگردد.

6. نوشیدن آب فراوان

مراقبت های تابستانی از پوست فقط به محصولات پوستی مرتبط نیست. رژیم غذایی و میزان آبی که می خورید روی سلامت پوست شما تاثیرگذار است. در تابستان چون عرق می کنید احتیاج بدن شما به آب بسیار بیشتر می گردد. هر مقدار که می توانید آب بخورید و از مصرف میوه ها و سبزیجات غافل نشوید. شاید خوردن آب زیاد در طول روز، سخت باشد ولی خوردن میوه های آب دار راحت تر است.

آب بسیار مهم است؛ نه تنها باعث می گردد که پوستی زیبا و شاداب داشته باشید بلکه یاری می نماید که بدن شما حرارت متعادلی پیدا کند.

7. فراموش نکردن بدن

گاهی اوقات آن قدر درگیر مراقبت از پوست صورت می شویم که پوست بدن را فراموش می کنیم. در تابستان زیاد عرق می کنید و زیاد به حمام می رویم. حمام رفتن مداوم و استفاده از محصولات شوینده، می تواند پوست بدن را به مرور دچار خشکی کند. برای بدن خودتان هم لوسیون ها و کرم های مرطوب نماینده خریداری کنید و بعد از حمام از آن بهره ببرید.

علاوه بر این، وقتی بیرون می روید غیر از صورت، برای پوست بدن هم باید از ضدآفتاب بهره ببرید. هر جایی از بدن که قرار است بیرون و در معرض آفتاب باشد، به ضدآفتاب احتیاج دارد. مثلا دست ها. اگر جوراب نمی پوشید و کفش های شما باز است، حتما برای پا هم از ضدآفتاب بهره ببرید.

پوست بدن به خصوص پا هم احتیاج به لایه برداری دارد. برای کف پا، قوزک پا و جاهایی که با زمین تماس دارد می توانید از لایه بردارهای مخصوص بهره ببرید. بعد از حمام برای این قسمت از پاها از کرم های مخصوص که برای جلوگیری از ترک پا است بهره ببرید. مراقبت تابستانی از پوست فقط به پوست صورت محدود نمی گردد و پاهای خود را هم فراموش نکنید.

8. استفاده از لباس های محافظ آفتاب

اگر دوست ندارید از میزان زیادی کرم ضدآفتاب روی پوست صورت و بدن بهره ببرید می توانید از لباس های محافظ بهره ببرید. مثلا همواره نقاب همراه داشته باشید تا تابش آفتاب روی صورت را کم کنید. کلاه های نقاب دار و چترهای مخصوص آفتاب برای حفاظت از پوست در برابر آفتاب یک گزینه دیگر است ولی جای کرم ضدآفتاب را نمی گیرد. اگر بتوانید از هر دو، یعنی هم کرم و هم لباس های محافظ بهره ببرید، بهتر است.

جمع بندی

تابستان فصل حضور در فضای باز و لذت بردن از تعطیلی و آفتاب است. مراقبت تابستانی از پوست کار سختی نیست؛ کافی است در این فصل اگر از ضدآفتاب بهره ببرید، میوه های تابستانی را مصرف کنید و اجازه ندهید که رطوبت بدن کم گردد، پوستی شاداب و سالم خواهید داشت. در تابستان محصولات ارایشی خود را تغییر دهید و تا جایی که می توانید آرایش ساده تر و سبک تر را انتخاب کنید.

منبع: Foreo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 شهریور 1401 بروزرسانی: 3 شهریور 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 954

به "8 مرحله مراقبت تابستانی از پوست که فراموش نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 مرحله مراقبت تابستانی از پوست که فراموش نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید