انجماد مرغ و فروش مرغ سبز ممنوع شد

به گزارش دنیای ویدئو، وزیر جهاد کشاورزی گفت: انجماد و ذخیره سازی مرغ و فروش مرغ با عنوان مرغ سبز و بدون آنتی بیوتیک تا اطلاع ثانونی ممنوع است.

انجماد مرغ و فروش مرغ سبز ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به استانداران کشور اعلام نمود که انجماد و ذخیرسازی مرغ و فروش مرغ با عنوان مرغ سبز و بدون آنتی بیوتیک تا اطلاع ثانونی ممنوع است. توضیح این نامه در ذیل این مطلب آمده است.

بیشتر بخوانیدمعاون وزیر جهاد کشاورزی: بازار مرغ در روزهای آینده آرام می شود

استانداران محترم

سلام علیکم

با احترام در راستای تصمیمات دومین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور مورخ 1400/1/13 ضمن تاکید مجدد به برگزاری جلسات کمیته ای متناظر استانی، انتظار است پیگیری مصوبات و اجرای موارد مشروحه ذیل در دستور کار قرار گیرد:

1- قطعه بندی در کلیه واحدهای بسته بندی مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع است. ادارات کل دامپزشکی در این خصوص اقدامات لازم را انجام خواهند داد. در صورت مشاهده هر گونه تخلف برابر مقررات به وسیله مراجع قضایی با متخلفین برخورد شود.

2- عرضه مرغ قطعه بندی در سطح اصناف و کلیه مراکز فروش تا اطلاع ثانونی ممنوع می باشد.

3- استانداران محترم نسبت به برطرف موانع و تسهیل تبادل مرغ مازاد بر احتیاج استان که توسط قرارگاه ساماندهی مرغ کشور برای تنظیم بازار سایر استانها برنامه ریزی شده است اقدام کنند.

4- انجماد و نگهداری مرغ تحت هر عنوانی در سردخانه ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

5- عرضه مرغ به هر شکل و با هر شرایطی در سراسر استانها تنها بر اساس قیمت تمصوب امکانپذیر بوده و فروش مرغ تحت عناوین دیگر نظیر مرغ سبز، بدون آنتی بیوتیک و یا هر عنوان دیگر با قیمت های غیر مصوب تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

6- سازمان های صمت و تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه های نظارتی استان با تشکیل اکیپ های بازرسی، ضمن نظارت و پایش مستمر بازار مرغ با متخلفین، محتکرین و گران فروشی تحت هر عنوان برخورد قانونی به عمل آورند. در ضمن اقلام و موارد کشف شده به وسیله ادارات صمت استان با قیمت مصوب (مرغ کامل) در سطح بازار عرضه شود.

7- با توجه به اینکه عمده تخلفات اجرا شده در کشتارگاه ها به دلیل محدوده فعالیت آنها از ساعت 8 شب تا 8 صبح صورت می پذیرد، لذا استانداران محترم نسبت به مشخص کنندگان جوابگو، تام الاختیار و در ارتباط با مراجع قضایی برای برخورد قانونی در هر شهرستان به عنوان کشیک شبانه اقدام کنند.

کاظم خاوازی

وزیر جهاد کشاورزی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 398

به "انجماد مرغ و فروش مرغ سبز ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجماد مرغ و فروش مرغ سبز ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید