تور برزیل: تاثیر مثبت بخش آی تی بر رشد فراوری ناخالص داخلی برزیل

به گزارش دنیای ویدئو، بر اساس آمار موسسه جغرافیا و آمار برزیل، بخش فناوری اطلاعات در این کشور نقش غیرقابل انکاری در جهت رشد فراوری ناخالص داخلی آن داشته است.

تور برزیل: تاثیر مثبت بخش آی تی بر رشد فراوری ناخالص داخلی برزیل

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از زد دی نت، بر اساس گزارش یادشده ارزش فراوری ناخالص داخلی برزیل به 1.7 تریلیون دلار در سال گذشته رسیده و با 4.6 درصد رشد نسبت به سال 2020 عملکرد خوبی داشته است.

در این میان، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از راه دور با 12.3 درصد رشد در سال 2021 یکی از برترین عملنمودها در حوزه مالی آمریکای لاتین را داشته و به طور کلی به افزایش رشد صنعت خدمات در این کشور یاری شایانی نموده است.

این رشد در مقایسه با بخش تجارت کشاورزی، که یک بخش کلیدی برای اقتصاد برزیل است و رشد آن در سال گذشته 0.2 درصد کاهش داشته، رقمی قابل توجه محسوب می گردد.

طبق گزارش مذکور، فعالیت های تجاری در بخش اطلاعات و ارتباطات از زمان آغاز بحران کرونا در حال افزایش بوده است. این سرعت در طول سال 2021 افزایش یافت، که عمدتاً ناشی از احتیاج به کار و مطالعه از راه دور بود. عملکرد مثبت بخش فناوری اطلاعات در برزیل از راستا رشدی پیروی می نماید که در سه سال گذشته مشاهده شده است، زیرا تحول دیجیتال در شرکت ها شتاب گرفته است.

در حوزه عایدیی، بخش فناوری اطلاعات کشور در سال 2020 به عایدی76.7 میلیارد دلاری رسیده که معادل 5.6 درصد از فراوری ناخالص داخلی این کشور است. این عایدی بیشتر آن در استان سائوپائولو فراوری می گردد. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در ماه فوریه به وسیله شرکت تحلیلی IDC، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در برزیل در سال 2022 رشد 8.2 درصدی دارد. این شرکت تحقیقاتی تخمین می زند که فناوری اطلاعات به تنهایی 10.6 درصد در برزیل رشد خواهد داشت و بخش مخابرات شاهد رشد 4 درصدی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 837

به "تور برزیل: تاثیر مثبت بخش آی تی بر رشد فراوری ناخالص داخلی برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل: تاثیر مثبت بخش آی تی بر رشد فراوری ناخالص داخلی برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید