جریمه نخست وزیر نروژ بابت نقض قوانین ضد کرونا

به گزارش دنیای ویدئو، خبرگزاری خبرنگاران- پلیس نروژ نخست وزیر این کشور را به علت دعوت از خانواده اش برای صرف شام در یک رستوران، 20 هزار کورون معادل نزدیک به دو هزار یورو جریمه شد.

جریمه نخست وزیر نروژ بابت نقض قوانین ضد کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارنا سولبرگ Erna Solberg، نخست وزیر نروژ، 13 عضو خانواده اش را اواخر ماه فوریه برای تولد خود در یک رستوران جمع کرد. تحقیق پلیس به این نتیجه رسید که چنین نقض محدودیت های ضد کووید-19 جریمه ای نزدیک به دو هزار یورو را برای او به دنبال دارد.

ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ بابت نقض محدودیت های ضد کووید-19 در یک ضیافت شام در رستورانی در شهر گایلو Geilo در جنوب کشور در فوریه گذشته، 20 هزار کورون معادل نزدیک به دو هزار یورو جریمه شد.

تحقیق پلیس جنوب شرق نروژ به این نتیجه رسید که خانم سولبرگ با دعوت از 13 عضو خانواده اش در رستورانی در گایلو که یک مقصد محبوب برای اسکی است، تدابیر کنترل همه گیری را نقض نموده است.

نخست وزیر نروژ در بیانیه ای بیان کرد: من از این تصمیم پلیس مطع شدم. من قبلا گفته بودم که اگر ملاقات در رستوران جریمه داشته باشد، قطعا آن را خواهیم پرداخت. من برای آنچه که رخ داده است عذرخواهی می کنم و جریمه را پرداخت خواهم کرد.

13 عضو خانواده او و اطرافیانش 25 فوریه با نقض مقرراتی که در آن موقع تجمعات بالای 10 نفر را ممنوع می کرد، در یک رستوران شام خوردند.

هر چند خود نخست وزیر در این جشن که به مناسبت شصت سالگی او گرفته شده بود، حضور نداشت، یکی از برگزار کنندگان آن تلقی می گردد.

پیش تر در ماه مارس نیز، سولبرگ بابت پیروی نکردن از توصیه های بهداشتی به اجرا گذاشته شده، عذرخواهی نموده بود.

او در صفحه فیس بوک خود نوشته بود: متأسفم از اینکه من و خانواده ام مقررات کرونا را نقض کردیم. این کار دیگر نباید تکرار گردد. ما می بایست توصیه هایی را که از شما می خواهم دنبال کنید، رعایت می کردیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 411

به "جریمه نخست وزیر نروژ بابت نقض قوانین ضد کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه نخست وزیر نروژ بابت نقض قوانین ضد کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید