خبرنگاران سه میلیارد ریال سال گذشته صرف بازسازی آثار تاریخی مهریز شد

به گزارش دنیای ویدئو، یزد- خبرنگاران- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهریز گفت: سال 1399، سه میلیارد ریال از بودجه استان یزد صرف بازسازی و بهسازی پنج اثر تاریخی و فرهنگی این شهرستان شد.

خبرنگاران سه میلیارد ریال سال گذشته صرف بازسازی آثار تاریخی مهریز شد

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مجاهد کرباسی عصرشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران این آثار را آب انبار سریزد، قلعه و بافت مهرپادین، آسیاب انجیرک و مساجد سیدآباد و طزنج ذکر کرد.

وی ادامه داد: بخشی از بازسازی و بهسازی آثار تاریخی و فرهنگی حوزه شهر مهریز و روستاهای بخش مرکزی شهرستان با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی این مناطق انجام شد.

این مسوول اظهار کرد: بهسازی بافت تاریخی شهر و حفظ و نگهداری آثار و ابنیه قدیمی شهرستان جزو ماموریت این اداره است و سال جاری با همکاری بخش خصوصی نیز پیگیری می گردد.

کرباسی توضیح داد: بخش خصوصی و دهیاران و شوراهای اسلامی در کنار دولت می توانند، در بهسازی و بازپیرایی آثار مختلف با این اداره همکاری نمایند.

مهریز 600 اثر تاریخی شناسایی شده دارد و باغ پهلوان پور، قنات حسن آباد مشیر و دهنو در فهرست آثار سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) ثبت است.

تا به امروز 114 اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی مهریز در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است و بنای اولیه مهریزرا به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی به قبل از اسلام نسبت می دهند.

مرکز شهرستان 55 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 382

به "خبرنگاران سه میلیارد ریال سال گذشته صرف بازسازی آثار تاریخی مهریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه میلیارد ریال سال گذشته صرف بازسازی آثار تاریخی مهریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید