زمان سرانجام قطعی اینترنت و فیلترینگ اعلام شد ، توضیحات مهم وزیر کشور را ببینید

به گزارش دنیای ویدئو، خبرنگاران نوشت: به علت نا آرامی های اخیر و سوء استفاده اغتشاشگران از شبکه های اجتماعی، محدودیت هایی در اینترنت و دسترسی کاربران به این شبکه ها ایجاد شده که ضرر و زیان بسیاری برای کسب و کارهای آنلاین به همراه داشته است.

زمان سرانجام قطعی اینترنت و فیلترینگ اعلام شد ، توضیحات مهم وزیر کشور را ببینید

به گزارش خبرنگاران، در چند روز اخیر به علت به وجود آمدن اوضاع آشفته و ایجاد برخی اغتشاشات در نقاط مختلف کشور، شاهد اختلال در دسترسی به اینترنت و در ادامه فیلتر شبکه های مجازی خارجی به ویژه اینستاگرام بوده ایم . به گفته فعالان کسب و کار مجازی اغتشاشات اخیر باعث افت شدید بازار کسب و کارهای اینترنتی شده است.

براساس گزارش سال گذشته مرکز آمار ایران، معادل 11 میلیون نفر به وسیله شبکه های مجازی کسب عایدی می نمایند به طوری که حدود 9 میلیون نفر یعنی 83 درصد به وسیله اینستاگرام در حال کسب عایدی هستند.

خانم جعفری یکی از فروشندگان در شبکه های اجتماعی (اینستاگرام) می گوید: متاسفانه حدود 10 روز می گردد که دسترسی به شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام قطع شده است و در این چند روز ضرر بالایی را متحمل شده ایم.

او گفت: اغتشاشات ضرر و زیان زیادی برای کسب و کارها به همراه داشته است، به عنوان یک فروشنده لباس در اینستاگرام، بالغ بر 20 الی 30 میلیون در شرایط کنونی متضرر شده ام و با شرایط به وجود آمده باید حقوق خیاط، برش کار و ... را از جیب خود پرداخت کنم که این موضوع شرایط را برای ما سخت نموده است.

رضا الفت نسب عضو هیات مدیره انجمن کسب و کارهای مجازی می گوید: توسعه کسب و کار و فعالیت های مالی احتیاج به فضای امن و آرام دارد. کسب وکارهای خردی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می نمایند، در پی این اغتشاشات و نا آرامی ها و کندی اینترنت به شدت ضرر خواهند کرد به طوری که تعیین نیست در آینده چه اتفاقی می افتد.

او در ادامه گفت: کسب وکارهای بزرگ تر هم به شبکه های اجتماعی وابسته هستند. تعدادی از مشتریان خود را در آن پیدا می نمایند. کسب وکارهای بزرگ در شبکه های اجتماعی بازاریابی می نمایند و سرمایه گذاری هایی برای توسعه فعالیت خود در این پلتفرم ها نموده اند که اگر این نا آرامی ها ادامه دار باشد ضرر هنگفتی را متحمل خواهند شد.

احمد وحیدی وزیر کشور می گوید: در اتفاقات اخیر، برخی از شبکه های مجازی آتش بیار معرکه بودند و ساماندهی اغتشاشات را بر عهده داشتند. بخش زیادی از آشوب ها تحت آموزش همین فضای مجازی بوده است و برای دور زدن قطعی اینترنت از روش هایی استفاده می کردند.

او گفت: برخی از این شبکه های مجازی با انتشار برخی تصاویر که بعضا واقعی هم نیستند، کوشش می نمایند هم مردم را تحریک نموده و هم به آن ها آموزش دهند. طبیعی است در چنین حالتی ما برای حفظ امنیت، نظم عمومی، آرامش و حقوق شهروندی مردم، محدودیت هایی را اعمال می کنیم تا نتوانند آن ها از جهت شبکه های مجازی، اغتشاشات را راهنمایی نمایند.

به گفته وزیر کشور، تا خاتمه یافتن اغتشاشات محدودیت های اینترنتی ادامه دارد. اغتشاشگران موجب اعمال چنین محدودیت هایی می شوند و هرگاه دستگاه امنیتی و اطلاعاتی مطمئن گردد که دیگر چنین موضوعیتی نیست این محدودیت ها برداشته می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1401 بروزرسانی: 6 مهر 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 973

به "زمان سرانجام قطعی اینترنت و فیلترینگ اعلام شد ، توضیحات مهم وزیر کشور را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان سرانجام قطعی اینترنت و فیلترینگ اعلام شد ، توضیحات مهم وزیر کشور را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید