سعد حریری از تشکیل کابینه لبنان انصراف داد

به گزارش دنیای ویدئو، سعد الحریری مأمور تشکیل کابینه لبنان امروز پنجشنبه انصراف خود را از این مأموریت اعلام کرد.

سعد حریری از تشکیل کابینه لبنان انصراف داد

بع گزارش فارس، شبکه خبری المیادین به نقل از الحریری گزارش داد: پس از اینکه میشل عون به من گفت که نمی تواند [بر سر تشکیل کابینه] توافق کند، انصراف خود را اعلام کردم.

مأمور تشکیل کابینه لبنان گفت که رئیس جمهور این کشور، تغییرات بنیادینی برای لیست کابینه پیشنهادی مطرح کرده است.

وی مدعی شد که موضع عون، در قبال تشکیل کابینه تغییر نکرده و مشخص است که ما با او به توافق نخواهیم رسید.

این در حالی است که الحریری بعدظهر امروز با عون دیدار کرد. وی پس از این دیدار گفت که کابینه ای متشکل از 24 وزیر متخصص را بر اساس دو طرح فرانسه و رئیس مجلس لبنان به رئیس جمهور تقدیم کردم.

این تغییرات در حال اعمال شده است که پیشتر، تعداد اعضای کابینه 18 وزیر بود.

وی همچنین مدعی شد: ترکیب کابینه ای که ارائه داده ام می تواند کشور را اداره کند و کار خود را برای توقف فروپاشی کشور آغاز کند.

ریاست جمهوری لبنان هم با صدور بیانیه ای گفت: الحریری از رئیس جمهور لبنان خواست است که پاسخ به ترکیب پیشنهادی کابینه را تا قبل از ظهر فردا پنجشنبه بدهد و رئیس جمهور هم تاکید کرد که این ترکیب پیشنهادی را بررسی و درباره آن رایزنی خواهد کرد.

لبنان پس از انفجار بندر بیروت وارد یک بحران سیاسی شده است؛ لبنان در تاریخ چهارم اوت سال 2020 (14 مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از 190 کشته و 6500 مجروح در پی داشت.

در پی این انفجار و تشدید بحران سیاسی در این کشور حسان دیاب نخست وزیر پیشین این کشور استعفا کرد و مصطفی ادیب با رأی مجلس لبنان به نام مأمور تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد.

با این حال، او هم پس از گذشت چند هفته انصراف خود را اعلام کرد تا اینکه الحریری به نام مأمور نو تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد اما او هم تا امروز پیروز به تشکیل کابینه نو نشده و با میشل عون رئیس جمهور لبنان به اختلاف برخورده است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 555

به "سعد حریری از تشکیل کابینه لبنان انصراف داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد حریری از تشکیل کابینه لبنان انصراف داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید