سنگ نگارۀ مرموز مردی به همراه یک خر در ویرانه های یک قلعۀ رومی کشف شد

به گزارش دنیای ویدئو، یک نقش برجسته از جنس ماسه سنگ با تصویر حکاکی شدۀ یک مرد برهنۀ نیزه به دست در کنار یک چهارپا (که به نظر می رسد یک الاغ باشد) طی حفاری های سالانه در قلعه رومی ویندولاندا در نزدیکی دیوار هادریان در نورثامبرلند انگلستان کشف شده است. این سنگ با مقیاس 160 میلی متر در 315 میلی متر را احتمالاً در فرورفتگی یک دیوار گنجانده بودند.

سنگ نگارۀ مرموز مردی به همراه یک خر در ویرانه های یک قلعۀ رومی کشف شد

به گزارش فرادید، این سنگ در 20 مه سال 2021، تنها چند اینچ زیر خاک سطحی به وسیله دو داوطلب اهل نیوکاسل کشف شد. این دو نفر بیش از 15 سال است که در انجام حفاری ها داوطلبانه یاری می نمایند.

ریچی میلور و دیوید گولدواتر ماموریت داشتند یک طبقه سنگفرش شده داخل یک ساختمان قرن چهارمی قلعه باستانی را کشف نمایند. آن ها خیلی زود متوجه یک سنگ ناهموار رو به بالا میان سنگفرش ها شدند.

دیوید می گوید: ابتدا یکی از پا های اسب یا الاغ را دیدم و سپس نوک تیز نقش برجسته را دیدم. ریچی می گوید: ما واقعاً خوشحالیم، بسیار مفتخریم که بخشی از این کشف هستیم، در واقع یک کشف بسیار احساسی بود. چه چیزی پیدا کنیم چه نکنیم، عاشق بودن در این سایت هستیم و دوست داریم نقش کوچکی در تحقیقاتی که انجام می گردد ایفا کنیم، اما یافتن این نقش برجسته، روز ما را بسیار خاص کرد.

باستان شناس سایت، مارتا آلبرتی، یکی از اعضای تیم که بر کاوش های ویندولاندا نظارت می نماید، اکنون در حال جمع آوری تمام سرنخ هاست تا تعیین کند فرد کنده کاری شده روی سنگ نمایانگر چه کسی است؛ بدون هیچ اکتشاف مشابهی در ویندولاندا و بدون هیچ نوشته ای روی این نقش برجسته، سرنخ ها را باید در جزئیات ظریف جستجو کرد.

ویرانه های قلعۀ نظامی ویندولاندا

مارتا درباره این جزئیات می گوید: برهنگی مرد به این معناست که احتمالاً یک ایزد است و نه صرفاً یک سواره نظام؛ او یک نیزه را هم با دست چپ خود حمل می نماید که ویژگی خدای جنگ (مریخ Mars/) است، اما وقتی به سرش نگاه کنید، دو طرح تقریباً دایره ای شکل دارد که می توان آن ها را بال تصور کرد که ویژگی خدای سفر (عطارد/Mercury) است. اسب ها و الاغ ها نیز معمولاً با عطارد به عنوان محافظ مسافران مرتبط هستند.

سرنخ دیگر در خود این یافته نیست، بلکه در جایی است که پیدا شده است. کف سنگی آنجا بسیار نزدیک یک پادگان بزرگ سواره نظام قرن چهارمی است. واحد های ساکن در بخشی از قلعه ممکن است تفسیر خاص خودشان را از مریخ یا عطارد یا نسخه سوم و تا به امروز ناشناخته ای از یک ایزد داشته اند که ویژگی های هر دو خدا را با هم داشته است. مارتا در این خصوص می گوید: این نقش برجسته جالب ممکن است نشان دهنده چیزی باشد که نه تنها قبلاً آن را ندیده ایم، بلکه شاید دیگر نظیر آن را هم نبینیم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1402 بروزرسانی: 25 تیر 1402 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 1099

به "سنگ نگارۀ مرموز مردی به همراه یک خر در ویرانه های یک قلعۀ رومی کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ نگارۀ مرموز مردی به همراه یک خر در ویرانه های یک قلعۀ رومی کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید