ضرورت توسعه گلخانه ها در استان زنجان

به گزارش دنیای ویدئو، خبرنگاران/زنجان وزیر جهادکشاورزی گفت: برای توسعه گلخانه ها در استان زنجان 1000 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص خواهد یافت تا شاهد توسعه در این بخش باشیم.

ضرورت توسعه گلخانه ها در استان زنجان

سیدجواد ساداتی نژاد، امشب (27 آبان ماه) در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور و هیئت همراه در دانشگاه زنجان برگزار گردید، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی، استان زنجان با دو مشکل و ضعف روبرو است که یکی از این موارد سطح پایین گلخانه ها و دیگری کمبود صنایع تبدیلی کشاورزی است که در همین رابطه مصوبه ای برای اختصاص تسهیلات بانکی وجود دارد.

وی توضیح داد: خوشبختانه استان زنجان دارای مزایای زیادی برای توسعه کشاورزی است که یکی از این موارد موقعیت سوق الجیشی استان است که می تواند به تامین کننده محصولات کشاورزی منطقه تبدیل گردد و موید این امر حضور 45 درصد از جمعیت کشور در شعاع 350 کیلومتری استان است.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه استان زنجان در تهیه نقشه کاداستر جزو استان های پیشتاز به شمار می آید، اضافه نمود: از 22 بهمن ماه سال جاری جشن واگذاری سند تک برگی اراضی کشاورزی در شهرهای مختلف استان شروع خواهد شد.

ساداتی نژاد بعلاوه با اشاره به اینکه استان زنجان در حوزه کشاورزی 2 درصد فراوری محصولات کشور را بر عهده دارد، توضیح داد: سهم حوزه کشاورزی در ارزش اضافه نموده استان 17 درصد است و 32 درصد اشتغال استان مربوط به این حوزه می گردد و همه ساله شاهد صادرات 35 میلیون دلاری محصولات کشاورزی از این استان هستیم.

وی در ادامه به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان زنجان در حوزه کشاورزی اشاره نمود و یادآور شد: 5.5 میلیارد تومان برای انتقال آب شرب عشایر در نظر گرفته شده است و در بحث سامانه های نوین آبیاری 100 میلیارد اختصاص داه شد. بعلاوه 150 میلیارد تومان برای تکمیل 10 سد معیشتی و 15 میلیارد تومان برای انتقال آب کشاورزی از سد کینه ورس در نظر داریم. برای تکمیل زیرساخت های شهرک های کشاورزی 50 میلیارد تومان و برای تجهیز ناوگان سمپاشی 10 میلیارد در نظر داریم. برای تکمیل طرح های آبخیزداری نیز 100 میلیارد تومان در اختیار استان قرار خواهیم داد.

وزیر جهادکشاورزی به بازدید خود از شهرستان خدابنده نیز اشاره و گفت: اهالی منطقه مطالباتی همانند توجه به ایجاد زیرساخت های ورزشی، بهره مندی از حق آبه سرگلابر و تالوار، توجه به زیرساخت های گردشگری با توجه به وجود غارهای کتله خور و زرین و استمهال وام های کشاورزی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 741

به "ضرورت توسعه گلخانه ها در استان زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت توسعه گلخانه ها در استان زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید