قابلیت عجیب اپل واچ که از آن شگفت زده می شوید

به گزارش دنیای ویدئو، زومیت نوشت: مطالعه جدیدی نشان می دهد که اپل واچ به وسیله حسگر نوار قلب (ECG) می تواند به طور مقدماتی استرس کاربر را نیز شناسایی کند.

قابلیت عجیب اپل واچ که از آن شگفت زده می شوید

مطالعه تازهی نشان می دهد حسگر نوار قلب (ECG) و سایر حسگرهای پیشرفته اپل واچ می توانند به این ساعت برای نظارت اولیه روی استرس یاری نمایند. در سال 2020 گفته می شد اپل واچ سری 6 با امکان نظارت روی مسائل سلامت روان و به ویژه اضطراب از راه می رسد، اما این اتفاق هرگز رخ نداد و حتی تازهترین مدل اپل واچ نیز توانایی نظارت روی مسائل سلامت روان را ندارد.

در حالی که اپل واچ همچنان به صورت رسمی نمی تواند استرس کاربر را مورد نظارت قرار دهد، گروهی از پژوهشگران می گویند حسگرهای متنوع این ساعت کاربردهای بیشتری نسبت به آنچه فکر می کردیم دارند.

پژوهشگران می گویند ارتباط بین استرس و چندین زیست نشانگر باعث شده است که توسعه فناوری های تازهی برای میزان گیری سطح استرس ممکن گردد: یکی از این زیست نشانگرها، تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) است که هم اکنون به طور منظم به وسیله حسگر نوار قلب میزان گرفته می گردد.

ساعت های هوشمند اپل از زمان عرضه سری 4 به حسگر نوار قلب مجهزند. این حسگر عملکردی در حد و میزان دستگاه های گران قیمت پزشکی ندارد، اما بسیار پرکاربرد است.

در مطالعه تازه، به مدت دو هفته به 33 نفر گوشی آیفون 7 با سیستم عامل iOS 15 و ساعت اپل واچ سری 6 با سیستم عامل WatchOS 8.3 و اپلیکیشن Apple Watch ECG داده شد. این دستگاه ها داده های لازم را 6 بار در روز با فواصل تقریبا سه ساعته جمع آوری می کردند. پیش از جمع آوری داده های نوار قلب، از مشارکت نمایندگان خواسته شد پرسش نامه متمرکز بر استرس را به وسیله آیفون پر نمایند. 73 درصد از مشارکت نمایندگان زن و 27 درصد مرد بودند. این افراد بین 18 تا 65 سال سن داشتند.

پژوهشگران می گویند این نخستین باری است که از داده های نوار قلب اپل واچ برای پیش بینی سطح استرس استفاده می گردد. نتایج این مطالعه نشان داد اپل واچ به صورت مقدماتی می تواند سطح استرس را تخمین بزند، البته عملکرد این ساعت کاملا دقیق نیست. پژوهشگران می گویند توانایی اپل واچ برای تخمین سطح استرس، نویدبخش است.

بر اساس نتایج مطالعه، اپل واچ در معین نبود استرس عملکرد بسیار بهتری دارد و هنوز نمی تواند به خوبی سطح استرس را شناسایی کند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 1029

به "قابلیت عجیب اپل واچ که از آن شگفت زده می شوید" امتیاز دهید

1 کاربر به "قابلیت عجیب اپل واچ که از آن شگفت زده می شوید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت عجیب اپل واچ که از آن شگفت زده می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید