مراکز رشد و نوآوری اردبیل از ایده های جوانان حمایت می نماید

به گزارش دنیای ویدئو، خبرنگاران/اردبیل آیین افتتاحیه رویداد استارتاپی صنایع خلاق با موضوع گیاهان دارویی و گردشگری به صورت مجازی برگزار و در آن بر آمادگی مراکز رشد و نوآوری استان برای حمایت از ایده های جوانان تاکید شد.

مراکز رشد و نوآوری اردبیل از ایده های جوانان حمایت می نماید

در این مراسم که 11 آبان دبیر مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: در این رویداد استارتاپی سه روزه که به همت پارک علم و فناوری، اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی و با همکاری شتاب دهنده جاویدان برگزار می گردد شرکت کنندگان به مدت 54 ساعت از مباحث آموزشی بهره مند خواهند شد.

مهران محمدی، هدف اصلی این رویداد را حمایت از ایده های حوزه گیاهان دارویی و گردشگری و تجاری سازی آن ها عنوان و گفت: برگزارکنندگان این رویداد در پی انتقال تجربیات مربیان کسب و کار در حوزه تجاری سازی محصولات و اجرای ایده به صاحبان آن ها، حمایت از ایده های منتخب در راستای ایجاد کسب و کار و فراوری ثروت پایدار، آشنایی شرکت کنندگان با فرآیند یک استارتاپ، تکمیل تیم برای ایده ها، تمرین کسب و کار و شبکه سازی هستند تا کسب و کارهای فناورانه حوزه جوانان، شتاب مطلوبی بگیرد.

وی با شاره به محورهای رویداد توضیح داد: فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی، فراوری ارگانیک گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، فراوری و بسته بندی اسانس گیاهان دارویی، فراوری دمنوش و نوشیدنی های گیاهی و میوه ای، فراوری محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی، نوآوری در بذر و اندام تکثیری، طب سنتی و نوآوری در شبکه توزیع و فروش محصولات، محورهای این رویداد در حوزه گیاهان دارویی است.

محمدی، طبیعت گردی حضوری و مجازی، بوم گردی، گردشگری فرهنگی و غذایی، ماجراجویانه و ورزشی(کوهنوردی، صخره نوردی، زیپ لاین و …)، و سلامت مسافر شامل ویزیت و مشاوره آنلاین پزشک، خرید و ارسال دارو، راهنمای گردشگری، هوشمندسازی ساختمانی و زیرساختی هتل ها را از محورهای رویداد در حوزه گردشگری گفت.

وی با قدردانی از همراهی گرم پارک علم و فناوری، اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و شتاب دهنده جاویدان در برگزاری این رویداد، اضافه نمود: کوشش خواهیم کرد تا در کنار دستگاه های برگزار کننده، شبکه فناوری و کارآفرینی را در مرکز نوآوری و شتابدهی و بعلاوه مرکز رشد ایجاد کنیم و حمایت های لازم را از ایده های جوانان عزیز به عمل آوریم.

مرکز نوآوری و شتابدهی به برانگیختن روحیه خلاق جوانان یاری می نماید

در این مراسم معاون امور فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان براساس تفاهم نامه همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی از سال 1399 عملیاتی شده و در استان اردبیل با برنامه یزی مناسب جهاددانشگاهی پیش می رود.

وحید فروهر اظهار کرد: فعالیت های این مرکز در سه فاز ترویج، نوآوری و شتابدهی و با هدف یاری به تحقق اقتصاد مقاومتی، بسترسازی برای برانگیختن روحیه خلاق و ایده پردازی جوانان، حمایت و تجاری سازی ایده ها برای تبدیل به محصول و خدمات در حال اجرا است.

وی با اشاره به دغدغه اشتغال جوانان در استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر موضوع بیکاری جوانان و معضلات حاصل از آن به عنوان اولویت برنامه های مسئولان در نظر گرفته شده و اداره کل ورزش و جوانان درصدد است تا با همکاری نهادها و فرهنگ سازی در قالب برگزاری رویدادهای کارآفرینی و کارگاه های آموزشی، نقش مهمی در یاری به کاهش این دغدغه ایفا کند.

فروهر با قدردانی از جهاددانشگاهی، پارک علم و فناوری و شتابدهنده جاویدان در برگزاری این رویداد اضافه نمود: استان اردبیل ظرفیت های بالایی در حوزه های مختلف دارد لذا باید کوشش گردد تا در قالب برنامه های مشابه از این ظرفیت ها برای توسعه کسب و کارهای جوانان استفاده گردد.

ایده های منتخب در پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی مستقر خواهند شد

معاون پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز در این آیین گفت: صاحبان ایده، دانشجویان، افراد فنی، مهندسان، علاقه مندان و سرمایه گذاران بخش گیاهان دارویی و گردشگری، شرکت های مرتبط و طراحان که در رویداد استارتاپی صنایع خلاق حضور یافته اند، می توانند از خدمات این پارک و جهاددانشگاهی استان بهره مند شوند.

سیدعلی موسوی گفت: پارک علم و فناوری به عنوان متولی اصلی فناوری در استان آمادگی دارد تا در قالب مراکز رشد و نوآوری از ایده های جوانان حمایت کند و بستر لازم برای این موضوع ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه چند ایده خروجی این رویداد بدون طی فرایند داوری در پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی مستقر خواهد شد، ادامه داد: به وسیله حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل بستر مناسبی در قالب مرکز نوآوری و شتابدهی ایجاد شده و جهاددانشگاهی با اجرای برنامه های مطلوب، شرایط استفاده از این حمایت ها را تسهیل نموده است.

موسوی گفت: شرکت کنندگان در این رویداد که برای اولین بار قدم به عرصه فناوری گذاشته اند، بزودی وارد فرآیندهای جدیدی شده و تجارب ماندگاری را در عرصه کارآفرینی و فناوری کسب خواهند کرد.

وی با اشاره به رویکرد این رویداد اضافه نمود: امیدواریم در طول این سه روز کارگاه های آموزشی مناسبی برگزار گردد و شرکت کنندگان با درک مناسبی از ایده پردازی و تیم سازی بتوانند در راستا این فرآیند قرار بگیرند و روزی به عنوان انسان های خلاق، مبتکر و کارآفرین در جامعه منشاء اثر باشند.

شرکت 76 نفر در رویداد استارتاپی صنایع خلاق اردبیل

مدیرعامل شتابدهنده جاویدان نیز در این آیین از شرکت 76 نفر در رویداد استارتاپی صنایع خلاق اردبیل اطلاع داد و گفت: این رویداد استانی برنامه ریزی شده بود اما اکنون با حضور چند شرکت کننده از خارج از کشور باید آن را به صورت بین المللی ببینیم.

رامین عبدی از انتخاب مشاوران، مربیان و داوران مجرب برای انجام مراحل مختلف رویداد اطلاع داد و اظهار کرد: شرکت کنندگانی از کشور هلند در این رویداد حضور یافته اند که امیدواریم برنامه های پیش بینی شده برای حاضران از اثرگذاری مطلوبی برخوردار بوده و خروجی مناسبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه جایزه نقدی برای تیم های منتخب به همراه حمایت های استقرار و تسهیلات در مراکز منش و رشد و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است، اذعان داشت: در این رویداد کوشش خواهد شد تا کارگاه های توانمندسازی برای شرکت کنندگان برگزار گردد.

عبدی، برگزاری کارگاه های اعتبارسنجی ایده، کمینه محصول پذیرفتنی و ارائه موثر در کنار منتورشیب هر تیم، مدل های کسب و کار بوم ناب، مشاوره های جداگانه برای تیم ها و افراد، تکمیل بوم و برطرف نواقصات آن، انجام اعتبارسنجی با طراحی سؤال و مصاحبه با مشتریان، ساخت نمونه محصول، ارائه آزمایشی ایده ها و در نهایت داوری نهایی آن ها را از مراحل مختلف این رویداد سه روزه مطرح نمود.

لازم به ذکر است پس از برگزاری افتتاحیه بلافاصله شرکت کنندگان به صورت انفرادی و تیمی، برای اولین بار ایده های خود را به مدت یک دقیقه ارائه دادند تا از آمادگی اولیه برای ورود به بخش های مختلف رویداد برخوردار شوند.

رویداد استارتاپی صنایع خلاق با موضوع گیاهان دارویی و گردشگری به مدت سه روز و از 10 الی 12 آبان ماه 1400 به صورت مجازی و بخش هایی از آن به صورت حضوری برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 715

به "مراکز رشد و نوآوری اردبیل از ایده های جوانان حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز رشد و نوآوری اردبیل از ایده های جوانان حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید