کشتی آزاد جام یاشاردوغو، کسب 4 مدال طلا و برنز به وسیله نمایندگان ایران

به گزارش دنیای ویدئو، مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه برگزار گردید و در خاتمه تیم ایران به 2 مدال طلا و 2 برنز دست یافت.

کشتی آزاد جام یاشاردوغو، کسب 4 مدال طلا و برنز به وسیله نمایندگان ایران

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در خاتمه مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه، علی قلی زادگان و امیرحسین فیروزپور در اوزان 57 و 86 کیلوگرم به مدال طلا و کیان محمودجانلو و حسن عبادی در وزن 65 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. ابوالفضل حاجی پور هم پنجم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم علی قلی زادگان هم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل گئورگی وانگلوف از بلغارستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه 3 بر 2 از سد کالجان راخات از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قلی زادگان در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را از پیش رو برداشت و به ملاقات فینال راه یافت. وی در این ملاقات آلماز اسمانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 5 بر 4 از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت. مهدی ویسی دیگر نماینده وزن 57 کیلوگرم کشورمان، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 12 بر 1 مقابل موخامد بالگابای از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه 7 بر 5 مغلوب روبرتی دینگاشویلی از گرجستان شد و با توجه به شکست این حریف از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم در وزن 65 کیلوگرم ابوالفضل حاجی پور در دور نخست با نتیجه 12 بر 4 کوئنتین استیکر از فرانسه را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل علی بک عثمان اف از قرقیزستان با نتیجه 8 بر 6 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در ملاقات فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه در اولین ملاقات مقابل کاوانیش از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر به پیروزی دست یافت وی در دور بعد هم با نتجیه 8 بر 6 از سد عادل اوسپانوف از قزاقستان گذشت و راهی ملاقات رده بندی شد. کیان محمودجانلو پس از استراحت در دور اول در دور دوم شوتا فارتنیدزه از گرجستان را با نتیجه 4 بر 4 مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل موهامت کاهرامان از ترکیه با نتیجه 9 بر 6 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمودجانلو در این ملاقات مقابل علی بک عثمان اف از قرقیزستان با نتیجه 13 بر 3 شکست خورد و به ملاقات رده بندی رفت. محمودجانلو در این ملاقات با نتیجه 8 بر 6 حاجی پور را شکست داد و صاحب مدال برنز شد. حسن عبادی هم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر فاتح اونالان از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 5 بر 4 مقابل سلیم کوزان از ترکیه به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبادی در این مرحله مقابل ارنظر آکمات علی اف از قرقیزستان ضربه فنی شد و به ملاقات رده بندی رفت. وی در این ملاقات با نتیجه 3 بر 2 مقابل حریف خود از مولداوی به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

با توجه به چرخه انتخابی تیم ملی کشتی میان حسن عبادی و کیان محمودجانلو برگزار گردید که عبادی با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه 12 بر 8 مقابل پی کلیتون از کانادا به رجحان دست یافت. وی در دور دوم مقابل کشتی گیری از قرقیزستان با نتیجه 11 بر 2 پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله فاتح اردین دارنده مدال نقره دنیا از کشور ترکیه را با نتیجه 14 بر 4 مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در این سردار چاوش اوغلو از کشور ترکیه را با نتیجه 12 بر 1 شکست داد وبه مدال طلا دست یافت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است: در وزن 61 کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم الوکبک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه 8 بر 6 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر 6 منیر رجب آکتاس از ترکیه را مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت.

در وزن 70 کیلوگرم عرفان الهی در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 مقابل کونیت بوداک از ترکیه به پیروزی دست یافت وی در دور دوم مقابل زورابی یاکوبیشویلی دارنده مدال های طلا و برنز دنیا از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در ملاقات فینال، به گروه بازنده ها رفت تا به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر اسلام کیلج از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل تارزان مایسورادزه از گرجستان با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل زرین پیکر، تیموری از دور رقابت ها کنار رفت. حمیدرضا زرین پیکر پس از استراحت در دور اول در دور دوم اوسم شیولیدزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر یک از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه 4 بر یک از سد تارزان مایسورادزه از گرجستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. زرین پیکر در این مرحله مقابل تاریل گافرینداشویلی از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی دست یافت و به ملاقات فینال راه یافت. محمد نخودی هم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر آتای ایزابیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم حسن امین گوربوز از ترکیه را با نتیجه 6 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله مقابل نوری کوتان اوغلو از ترکیه با نتیجه 8 بر 6 به رجحان دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. ملاقات فینال این وزن میان زرین پیکر و نخودی برگزار می گردد.

در وزن 92 کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان در دور اول با نتیجه 7 بر یک دولتبک ژامگیربک از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر مغلوب آدلیت داولومبایف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دورهای بعد، حاجیلوئیان حذف شد.

در وزن 125 کیلوگرم عباس فروتن در دور اول با نتیجه 10 بر صفر افه آنیل آل از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله دیگر کشتی گیر کشور ترکیه را با نتیجه 12 بر یک از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 549

به "کشتی آزاد جام یاشاردوغو، کسب 4 مدال طلا و برنز به وسیله نمایندگان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد جام یاشاردوغو، کسب 4 مدال طلا و برنز به وسیله نمایندگان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید