گلدمن ساکس: ربات های انسان نما می توانند تا 15 سال دیگر به یک تجارت 150 میلیارد دلاری تبدیل شوند

به گزارش دنیای ویدئو، گزارش تازه مؤسس مالی بین المللی گلدمن ساکس (Goldman Sachs) حاکی از این است که ربات های انسان نما می توانند تا 15 سال آینده به تجارتی با ارزش سالیانه 154 میلیارد دلار تبدیل شوند.

گلدمن ساکس: ربات های انسان نما می توانند تا 15 سال دیگر به یک تجارت 150 میلیارد دلاری تبدیل شوند

چنین ارزشی می تواند ربات های انسان نما را هم تراز با بازار خودروهای الکتریکی قرار دهد که به گفته مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک هم در یک راستا قرار می گیرد. ماسک در گذشته گفته بود که ارزش صنعت رباتیک درنهایت از عایدی فراوری خودرو در تسلا فراتر می رود. ظاهراً همین موضوع باعث سرمایه گذاری سنگین تسلا روی ربات های انسان نما شده است.

ربات اپتیموس تسلا بازار را متحول می نماید؟

گلدمن ساکس در گزارش خود به ربات انسان نمای تسلا که نمونه اولیه اش چند وقت پیش معرفی گردید، اشاره نموده:

معرفی نمونه اولیه ربات انسان نمای تسلا، اپتیموس، دوباره بحث هایی را درباره فرصت های مالی در چنین نوآوری هایی داغ نموده است. بحث سرمایه گذاری در این حوزه گسترده است و تخمین می زنیم که در 10 تا 15 سال آینده، مقدار بازار حداقل 6 میلیارد دلار برای پر کردن 4 میلیارد دلار کمبود نیروی کار در ایالات متحده گردد و بعلاوه 2 درصد بازار جهانی مراقبت از سالمندان هم در اختیار این ربات ها قرار بگیرد.

برای دستیابی به این شرایط، باید مواردی مانند موانع طراحی محصول، موارد استفاده، فناوری، ارزان بودن و بعلاوه پذیرش گسترده از سوی عموم به طور کامل برطرف شوند. ما بازاری با ارزش سالانه 152 میلیارد دلار را در سال 2035 تجسم می کنیم (ارزشی نزدیک به بازار خودروهای الکتریکی و یک سوم ارزش بازار گوشی های هوشمند در سال 2021). این ارزش بازار می تواند نشان دهنده برطرف مسائل در زمینه کمبود نیروی کار در فراوری و بعلاوه نگهداری از افراد سالمند باشد.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 1007

به "گلدمن ساکس: ربات های انسان نما می توانند تا 15 سال دیگر به یک تجارت 150 میلیارد دلاری تبدیل شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلدمن ساکس: ربات های انسان نما می توانند تا 15 سال دیگر به یک تجارت 150 میلیارد دلاری تبدیل شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید