آتش سوزی مرگبار هاوایی؛ اینجا جهنم واقعی است، مردم خود را به داخل اقیانوس می اندازند

به گزارش دنیای ویدئو، مهر نوشت: شمار تلفات آتش سوزی در هاوایی آمریکا درحالی به 53 نفر افزایش پیدا نموده است که بایدن آنرا یک فاجعه بزرگ خواند.

آتش سوزی مرگبار هاوایی؛ اینجا جهنم واقعی است، مردم خود را به داخل اقیانوس می اندازند

به نقل از روسیاالیوم، شمار کشته شدگان ناشی از آتش سوزی جنگل ها در جزیره مائوی هاوایی در آمریکا به 53 تن افزایش یافت.

آتش سوزی جنگل ها در ساحل غربی جزیره مائوی از سه شنبه آغاز شد و وزش باد شدید به آن دامن زد. این آتش سوزی شهر لاهاینا را محاصره نموده و بعضی از مردم در خیابان ها گرفتار شده و بعضی دیگر نیز خود را به آب های اقیانوس انداختند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا آتش سوزی جنگل ها در هاوایی را یک فاجعه بزرگ خواند و فرمان ارائه یاری های فدرال را صادر کرد.

آیا کرکسی فرمانده گارد ساحلی آمریکا به سی. ان.ان گفت که به نظر می رسد حدود صد نفر برای فرار از آتش خود را به اقیانوس انداخته باشند.

جاش گرین فرماندار هاوایی خاطرنشان کرد: در سال 1960 وقتی یک موج بزرگ جزیره بیگ را فراگرفت 61 تن کشته شدند. این بار محتمل است که شمار کشته شدگان افزایش شدیدی داشته و از آمار آن سال فراتر رود.

این درحالی است که ریچارد بیسن، شهردار کانتی مائویی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: متاسفانه باید تأیید کنم که ما دهها کشته داشته ایم. هنوز در حالت جستجو و نجات هستیم و نمی دانم چه اتفاقی برای ما رقم خواهد خورد.

سیلویا لوک، فرماندار محلی نیز یک اعلامیه اضطراری صادر کرد و به سی. ان. ان گفت که سیستم بیمارستانی در جزیره مائوئی مملو از بیماران سوختگی و افرادی است که از بیماری ها و مسائل تنفسی به علت استنشاق دود آتش دچار مشکل شده اند. این مقام محلی ادامه داد: 911 خاموش است. خدمات تلفن همراه قطع است و برق نیز با اختلال روبروست.

گفته شده بر اثر آتش سوزی بزرگ هاوایی، بخش زیادی از شهر کوچک لاهاینا در مائوئی ویران شده و صدها خانواده محلی آواره شده اند. ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است نشان می دهد که شعله های آتش در قلب شهر ساحلی فرو می روند و توده های بزرگی از دود سیاه را به هوا می فرستند.

ژنرال کنت هارا نیز به هاوایی نیوز گفت: مردم برای جلوگیری از آتش سوزی به داخل آب پریده بودند. هارا گفت وزش باد شدید مانع استفاده از هلیکوپتر برای امدادرسانی یا مقابله با آتش شده است.

یکی از ساکنان محلی گفت: ما داشتیم به بیرون شهر فرار می کردیم و به بزرگراه رفتیم، به عقب نگاه می کردیم، ماشین هایی با شعله های آتش در دو طرف جاده بودند و مردمی که در ترافیک گیر نموده و سعی می کردند از ترافیک خارج شوند. او گفت: در واقع می دانم که مردم همه بیرون نیامدند و به نظر می رسد افراد بی خانمان و افرادی که به وسایل نقلیه دسترسی ندارند در شهر گیر افتادند.

یکی دیگر از افراد محلی گفت که هنوز ارتباط بسیار محدودی با مردم لاهاینا وجود دارد. باد تا 80 مایل در ساعت می وزد و این شرایط مقابله با آتش سوزی ها را به علت شرایط خشک و بادهای شدید طوفان دورا بسیار سخت نموده است. او گفت که آتش سوزی ها صدها هکتار را سوزانده است و بادهایی با سرعت 80 مایل (130 کیلومتر) در ساعت شعله ور می شوند در حال پیشبرد آتش هستند.

گفته شده حداقل 10 مدرسه دولتی در مائوئی تعطیل شدند و مقامات ایالتی و صلیب سرخ آمریکا پناهگاه های اضطراری را برای ساکنان باز کردند. بر اساس وب سایت ردیابی poweroutage.us، بیش از 14 هزار نفر در منطقه ها آتش گرفته شده بدون برق مانده اند.

درخواست عربستان از اتباع خود برای ترک فوری جزیره هاوایی

عربستان از اتباع خود در هاوایی آمریکا خواست که سریعاً این جزیره را ترک نمایند.

310310

به نقل از روسیاالیوم، شمار کشته شدگان ناشی از آتش سوزی جنگل ها در جزیره مائوی هاوایی در آمریکا به 53 تن افزایش یافت.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مرداد 1402 بروزرسانی: 20 مرداد 1402 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 1107

به "آتش سوزی مرگبار هاوایی؛ اینجا جهنم واقعی است، مردم خود را به داخل اقیانوس می اندازند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آتش سوزی مرگبار هاوایی؛ اینجا جهنم واقعی است، مردم خود را به داخل اقیانوس می اندازند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی مرگبار هاوایی؛ اینجا جهنم واقعی است، مردم خود را به داخل اقیانوس می اندازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید