آنتی بادی درمانی به اندازه 88 درصد در پیشگیری از عفونت مالاریا مؤثر است

به گزارش دنیای ویدئو، در اولین آزمایش بزرگ آنتی بادی های مونوکلونال علیه مالاریا، نتایج فوق العاده امیدوارکننده ای به دست آمده. در این تحقیق با یک درمان تازه 88.2 درصد امکان پیشگیری از عفونت در یک دوره شش ماهه وجود دارد.

آنتی بادی درمانی به اندازه 88 درصد در پیشگیری از عفونت مالاریا مؤثر است

با آغاز عرضه اولین واکسن مالاریا در دنیا در سال گذشته در آفریقا، چندین سازمان بزرگ بشردوستانه آغاز به این سؤال کردند که آیا کارایی واکسن برای پیشگیری از انتشار گسترده کافی است یا خیر . واکسن ممکن است تنها از 30 درصد عفونت ها در بچه ها جلوگیری کند، سازمان های غیرانتفاعی مانند بنیاد بیل و ملیندا گیتس در نهایت بودجه ای به واکسن مالاریا به همین دلیل ندادند.

در حالی که کار بر روی واکسن های مالاریا ادامه دارد، توجه بعضی تحقیقات به سمت درمان های آنتی بادی مونوکلونال معطوف شده است. این درمان ها به جای استفاده از واکسن برای تحریک سیستم ایمنی برای فراوری آنتی بادی ، بر انتقال مستقیم حجم قابل توجهی از آنتی بادی های محافظ قوی به فرد تمرکز دارند.

آنتی بادی های مونوکلونال ابزار مؤثری هستند زیرا آنتی بادی های تجویز شده را می توان به طور کامل برای هدف قرار دادن آنتی ژن های خاص بهینه کرد. با این حال، آن ها درمان های طولانی مدت نیستند. آنتی بادی ها در طول زمان تجزیه می شوند و درمان ها اغلب فقط برای چند ماه مؤثر هستند.

این تحقیق نو بر روی آنتی بادی به نام CIS43LS تمرکز دارد. این آنتی بادی ابتدا از یک بیمار که واکسن تجربی مالاریا دریافت نموده بود جدا می گردد و سپس اصلاح می گردد تا خیلی سریع تجزیه نگردد.

در یک کارآزمایی فاز 2، که اولین آزمایش بزرگ برای آنتی بادی های مونوکلونال پیشگیری نماینده از مالاریا، بود، 330 بزرگسال سالم به طور مساوی به سه گروه تقسیم شدند: یک گروه آنتی بادی با دوز کم گرفتند و دو گروه دیگر آنتی بادی با دوز بالا و دارونما. این آزمایش در طول فصل بارانی شش ماهه در جوامع روستایی در مالی، آفریقا انجام شد.

این کارآزمایی نشان داد که دوز بالای آنتی بادی در مقایسه با دارونما 88.2 درصد در پیشگیری از عفونت مالاریا در طول مطالعه شش ماهه مؤثر بود. کمترین دوز 75 درصد در پیشگیری از عفونت مؤثر بود.

این اولین نتایج میدانی نشان می دهد که یک آنتی بادی مونوکلونال به طور ایمن محافظت سطح بالایی در برابر انتقال شدید مالاریا در بزرگسالان سالم فراهم می نماید , راه را برای مطالعات بیشتر برای مشخص اینکه آیا چنین مداخله ای می تواند از عفونت مالاریا در نوزادان، بچه ها و زنان باردار جلوگیری کند، هموار می نماید.

این کارآزمایی یک اثبات مفهومی قوی است که نشان می دهد آنتی بادی های مونوکلونال چقدر می توانند در پیشگیری از عفونت مالاریا مؤثر باشند. اما بعید است که CIS43LS درمانی باشد که در نهایت به استفاده بالینی برسد.

در شکل فعلی، درمان باید به وسیله تزریق داخل وریدی انجام گردد. با این حال، محققان قبلاً شکل دوم و قوی تری از آنتی بادی به نام L9LS ایجاد نموده اند.

این آنتی بادی نسل بعدی L9LS را می توان به صورت تزریق زیر جلدی تجویز کرد و بنابراین می توان آن را آسان تر در نقاط دوردست به کار برد.

از آنجایی که آنتی بادی های مونوکلونال فقط برای مدت کوتاهی مؤثر هستند، هرگز به عنوان جایگزینی برای واکسن ها عمل نمی نمایند و فقط به درد درمان کوتاه مدت در حالی که واکسن های مؤثرتری در حال توسعه هستند، حدس می زنند.

آنتی بادی های مونوکلونال ب می توانند در ترکیب با دارو و سایر اقداماتبرای از بین بردن مالاریا مورد استفاده قرار گیرند. بعلاوه برای مسافرانی که به مناطقی که مالاریا در آن ها بومی است، آنتی بادی های مونوکلونال می توانند جایگزینی برای پیشگیری دارویی باشد. به خصوص که بسیاری این برنامه پیشگیری را جدی نمی گیرند و کارایی آنها هم بالا نیست.

مطالعه نو در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده.

منبع: NIH

منبع: یک پزشک
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 991

به "آنتی بادی درمانی به اندازه 88 درصد در پیشگیری از عفونت مالاریا مؤثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی بادی درمانی به اندازه 88 درصد در پیشگیری از عفونت مالاریا مؤثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید