بادیگارد لاکچری، ساعتی 10 میلیون تومان!

به گزارش دنیای ویدئو، استخدام محافظ برای چهره ها و افراد ثروتمند، قانونی است یا غیرقانونی؟

بادیگارد لاکچری، ساعتی 10 میلیون تومان!

به گزارش همشهری، فقط کافی است کمتر از یک ساعت در فضای مجازی با کلیدواژه بادیگارد آقا و خانم دنبال تامین نیرو برای تشریفات مراسم یا محافظت از افرادی خاص باشید.

فهرستی متنوع از انواع شرکت های تشریفاتی و لوکس مقابل چشمان تان نقش می بندد که با اسکرول آن ها می توانید نمونه مورد پسندتان را انتخاب کنید.

از بادیگارد های خوش استایلی که بیشتر جنبه نمایشی و شو در کنار سلبریتی ها دارند تا هیکل درشت هایی که چندتایی وسیله بازدارنده و کوچک، جایی در لباس هایشان به بهانه اعتماد و امنیت بیشتر مخفی نموده اند.

این شرکت ها خدماتشان را از ساعتی 700 هزار تومان تا چند دَه میلیون تومان ویژه برگزاری مهمانی های لاکچری می فروشند!

خدماتی که فاعل شان اغلب به چند رشته ورزشی و رزمی مسلطند و به گواهی مدارکی مهر و موم شده، دوره هایی را نیز در خارج از کشور گذرانده اند.

حضور روزافزون بانوان در این کسب وکار متفاوت، ابعاد تازه ای را به وجود آورده که در تبادل نظر با کارشناسان و مسئولان مرتبط آن را آنالیز نموده ایم.

رفتار غیرقابل پیش بینی هواداران

در بین سایت هایی که از شرکت های خدمات تشریفات در فضای مجازی به روز هستند، یکی را انتخاب می کنم تا به عنوان مشتری، تماس تلفنی برقرار کنم. صدای خش دار مردانه ای از آن طرف تلفن شنیده می گردد.

صاحب صدا خدمات شرکت را این چنین برمی شمارد: متناسب با مراسم و مهمان های شما، بادیگارد آقا یا خانم در اختیارتان قرار می گیرد.

از ساعتی 700 هزار تومان نیرو داریم تا عقد قرارداد های چند ده میلیون تومانی که باز آن هم با توجه به تخصص هایی که از بادیگارد ها انتظار دارید، تغییر می نماید.

شرکت ما زیر نظر مستقیم ناجا فعالیت دارد و حین مراسم مسئله ای پیش نخواهد آمد. خیالتان راحت! خیلی از بازیگر ها و خواننده ها تأمین امنیت خود و مراسم شان را به سبب ازدحام هواداران که بعضی شان هم قابل پیش بینی نیستند، به ما می سپارند.

گرمی بازار ایونت ها با بادیگارد های آراسته

صفحه خوش رنگ و لعابی را در یکی از شبکه های مجازی می یابم. این بار خانمی جوان با صدایی کش دار تماسم را پاسخ می دهد: اگر برای مراسم تان بادیگارد خانم در نظر داشته باشید، کمی هزینه هایتان بالا می رود.

البته این که شکل و ظاهر آن خانم بادیگارد هم آراسته باشد، باز افزایش قیمت خواهیم داشت. نمایشی بودن بادیگارد یا عملیاتی بودن آن هم مهم است.

خیلی صریح می پرسم: بادیگاردهایتان مجوز حمل و استفاده از سلاح را هم دارند؟

دیگر صدایش کش دار نیست. با کمی مکث جدی می گردد و می گوید: فکر نمی کنم ایونت شما به چنین خدماتی احتیاج داشته باشد. اگر هم احتیاج باشد، مجوزهایش را می گیریم. خدمات ما بیشتر جنبه شو و نمایش دارند که به نوعی ماهیت مهمانی ها و ایونت شما را گرم می نماید.

بی معطلی ادامه می دهد: اگر برای مراسم تان نیروی حفاظت خانم در نظر گرفته اید باید از یک هفته قبل رزرو کنید.

مراقبت از عروس و داماد

با مؤسسه دیگری که آن نیز مدعی است زیر نظر مستقیم ناجا و نیرو های مسلح فعالیت می نماید، تماس برقرار می کنم. مسئول روابط عمومی اش سؤالاتم را با حوصله پاسخ می دهد: کمتر مؤسسه ای مثل ما مجوز فعالیت در این حوزه را دارد.

خیلی ها ادعا می نمایند مجوز دارند، ولی در واقع با پوشش یک باشگاه یا مجموعه ورزشی، کلاس های خصوصی برای پرورش بادیگارد برگزار می نمایند که نه از گواهینامه خاتمه دوره خبری است و نه از بازار کار!

نیرو های ما دوره های خود را در خارج از کشور فرا دیده اند و مدارک شان هم بین المللی است. قیمت هایی هم که دریافت می کنیم مطابق با نرخ مصوب است و با آن چه اغلب مؤسسه ها می گیرند تفاوت چشمگیر دارد.

می توانید سری به سایت مان بزنید و سابقه ما در تامین امنیت کنسرت ها و ایونت های سلبریتی ها را آنالیز کنید. البته بعضی از مشتری هایمان نیز برای نمایش و تکمیل تشریفات مراسمی مانند عروسی به ما مراجعه می نمایند.

هر ورزشکاری، بادیگارد نیست

یکی از مربیان کاراته بانوان که نمی خواهد نامش فاش گردد، در یکی مؤسسه های آموزش و تربیت نیرو های حفاظت، مراقبت و همراهی، در کرج مشغول به کار است.

او می گوید: فعالیت در حرفه بادیگاردی شاید، چون کلمه بادیگارد بار منفی دارد یا حساسیت زاست، با محدودیت یا ممنوعیت هایی روبرو است. فعالیت بانوان هم که چند سالی است در این زمینه نسبت به قبل کمرنگ تر شده.

درست از زمانی که در رسانه ها انعکاس پیدا کرد. معمولا هم در خارج تهران که به نوعی نظارت ها کم رنگ است، دوره های آموزشی مرتبط برگزار می نمایند.

این مربی صحبت هایش را چنین تکمیل می نماید: لزوما هر کسی که قد و هیکل درشت داشته باشد یا کمی از ورزش رزمی سردربیاورد، بادیگارد نیست. این حرفه آموزش های تخصصی خود را از مدیریت بحران گرفته تا کنترل خشم دارد.

بعضی از مؤسسه ها به علت همین آموزش های کامل هزینه های بیشتری را دریافت می نمایند؛ از دوره های 50 ساعته سه میلیونی تا ترم های دو ماهه هفت میلیونی با اعطای مدرک معتبر بین المللی.

به نظرم، چون فعالیت در این حوزه، اغلب زیرزمینی و بدون نظارت مستقیم نهاد مشخصی صورت می گیرد، گاهی دردسر هایی را به وجود می آورد که اگر شکایتی در میان باشد، نیروی انتظامی وارد عمل می گردد. در غیر این صورت بادیگارد ها روز به روز در حال افزایش هستند. در بالای شهر یک جور و در پایین شهر جوری دیگر!

زایش پدیده بادیگارد از فقدان قانون مداری

نیره توکلی، دکتری جامعه شناسی، در این باره می گوید: بادیگاردها از بستر فقدان قانون مداری و کارکرد ناقص بعضی نهاد های مرتبط با حوزه انتظامی و امنیتی به وجود می آیند.

او ضمن بیان این مطلب در واکاوی این پدیده می گوید: اگر امنیت اجتماعی و نظارت بر همه عرصه های آن به طور کامل برقرار گردد، پدیده هایی مانند بادیگارد های عملیاتی یا تشریفاتی آن هم در بخشی که اصلا احتیاجی به آن ها نیست، ظهور پیدا نمی نمایند.

توکلی ادامه می دهد: حفاظت از افرادی که جایگاه سیاسی و علمی دارند، به قانونی اجتماعی و بین المللی تبدیل شده که گذر زمان، احتیاج به آن را به ضرورتی بدیهی تبدیل نموده است.

اما این که بعضی افراد عادی - سلبریتی یا دارای تمکن مالی- به بهانه های مختلف (روانی و فرهنگی) از این ظرفیت سازمانی و نهادی بخواهند استفاده نمایند در واقع موضوعی فرهنگی و انتظامی است که باید با فرهنگسازی و نظارت افزون تری همراه گردد تا پیامد های روانی ناشی از آن توهم ناامنی یا رجحان را در جامعه به وجود نیاورد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 880

به "بادیگارد لاکچری، ساعتی 10 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بادیگارد لاکچری، ساعتی 10 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید