بانک آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت را 10 دلار افزایش داد خبرنگاران

به گزارش دنیای ویدئو، بانک آمریکا با اشاره به عرضه کمتر به علت سرمای بی سابقه تگزاس و کاهش تولید اوپک پلاس و اجرای محرک های پولی بی سابقه در جهان، پیش بینی خود از قیمت نفت برای سال جاری میلادی را به 60 دلار افزایش داد.

بانک آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت را 10 دلار افزایش داد خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از رویترز، بخش تحقیقات جهانی بنک آو آمریکا (BofA)، با اشاره به عرضه کمتر به علت سرمای بی سابقه تگزاس و کاهش تولید اوپک پلاس و اجرای محرک های پولی بی سابقه در جهان، پیش بینی خود از قیمت نفت برنت برای سال جاری میلادی را افزایش داد.

این بانک اکنون انتظار دارد قیمت نفت برنت در سال 2021 به طور متوسط بشکه ای 60 دلار فروخته شود که نسبت به پیش بینی قبلی این بانک 10 دلار بیشتر است. پیش بینی قبلی این بانک 50 دلار بود.

پیش بینی این بانک، برای نفت خام آمریکا در سال جاری میلادی نیز 75 دلار در هر بشکه است.

تحلیلگران این بانک در یادداشتی گفتند، قیمت نفت برنت به طور موقت در سه ماهه دوم سال به 70 دلار در هر بشکه می تواند افزایش یابد.

نفت برنت امروز به بالای 65 دلار و نفت خام آمریکا به 62 دلار در هر بشکه رسیدند.

BofA گفت: سرمای شدید در تگزاس در هفته گذشته، می تواند ذخایر جهانی نفت را 50 میلیون بشکه بیشتر کاهش دهد و این امر قیمت نفت را بیشتر کاهش می دهد.

این بانک همچنین گفت کاهش تولید داوطلبانه اضافی عربستان در ماه های فوریه و مارس و حفظ سطح تولید اوپک پلاس نیز حمایت کننده قیمت نفت بود.

قرارداد تولید اوپک پلاس در سه ماهه نخست، 180 هزار میلیون بشکه نفت بیشتر از بازار کم کرد که ظرفیت خالی بیشتری ایجاد کرده است.

با این حال، BofA اظهار داشت: بیشترین ریسک کاهشی کوتاه مدت قیمت نفت می تواند از سوی انعقاد یک قرارداد احتاقتصادی جدید با ایران و سرازیر شدن روزانه 2 میلیون بشکه نفت این کشور به بازار در زمانی کوتاه باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 362

به "بانک آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت را 10 دلار افزایش داد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت را 10 دلار افزایش داد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید