تا پایان سال همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز خواهند شد

به گزارش دنیای ویدئو، تهران(پانا)- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تا خاتمه امسال همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز می شوند، می گوید همه ظرفیت ها به کار گرفته شده تا همه روستاهای بیش از 20 خانوار از اینترنت بهره مند شوند، ما این نوع خدمت رسانی به مردم را نعمتی از سوی خدا می دانیم و از خداوند تشکر می کنیم.

تا پایان سال همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز خواهند شد

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جلسه بررسی مسائل ارتباطی استان زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور امام جمعه، استاندار و سرپرست اداره فناوری اطلاعات استان و مسوولان مخابرات و همراه اول کشور برگزار شد، اظهار کرد: پروژه های ارتباطی استان زنجان پیشرفت خوبی داشته اند، به طوری که تا به امروز 70 سایت برای 95 روستا دایر شده است.

وی با اشاره به تاسیس دو سایت جاده ای در این استان، بیان داشت: 50 درصد از مبلغ تامین برق این سایت ها از سوی وزارت ارتباطات و نیمی دیگر از طرف استانداری زنجان تقبل شده است، شرکت ایرانسل هم ساخت دکل را سریع در دستور کار خود قرار داده تا در دهه فجر این سایت های روستایی به اتمام برسد.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا مسائل ارتباطی استان هایی مانند هرمزگان، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهیگلویه و بویراحمد، کردستان، فارس و زنجان رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به اینکه تا خاتمه امسال همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز می شوند، بیان داشت: همه ظرفیت ها به کار گرفته شده تا همه روستاهای بیش از 20 خانوار از اینترنت بهره مند شوند، ما این نوع خدمت رسانی به مردم را نعمتی از سوی خدا می دانیم و از خداوند تشکر می کنیم.

اگر بیماری کرونا سال 95 می آمد چه می شد؟

وی با بیان اینکه در سال 96 عمده روستاهای ایران از اینترنت محروم بودند، خاطرنشان کرد: گاهی اوقات مرور می کنم که اگر بیماری کرونا در سال 95 به ایران می آمد چه میزان از دانش آموزان از تحصیل محروم می شدند؟ سلامت چه تعداد خانواده آسیب می دید؟ همکاران من در این سال ها زحمت کشیدند تا تعداد زیادی از روستاها از اینترنت بهره مند شوند.

آذری جهرمی با اشاره به جوسازی ها و اغراق هایی که این روزها در فضای مجازی درباره ضعف اینترنت روستایی، گفت: عکسی در فضای مجازی رد و بدل می شود که در فلان روستا اینترنت وجود ندارد، برخی رسانه های داخلی هم که بودجه خود را از نهادهای انقلابی می گیرند منتظر هستند تا خدمات حوزه ارتباطات در توسعه اینترنت روستایی را نقد کنند.

وی ادامه داد: البته من به آنها حق می دهم تا ما را نقد کنند، اما در کنار نقد باید خدماتی که ارائه شده است را بینند. در آن سو ضدانقلاب هم که منتظر سیاه نمایی است از این موضوع سواستفاده می کند و همین موضوع سبب دلسردی همکاران تلاشگر من می شود.

وزیر ارتباطات افزود: افرادی که برای تسهیل دسترسی ارتباطی تلاش کرده اند گلایه می کنند که زحمات ما دیده نمی شود و پاسخ من این است که مکدر نباشید و این عکس ها و اخبار را فرصتی برای رفع کاستی ها و مسائل بدانید.

وی افزود: به همکارانم توصیه کردم تا گروهی درست کنیم و هر عکسی فارغ از اینکه حقیقت باشد یا کذب را در آن منتشر و پیگیری کنیم تا اگر مسئله ای وجود داشت، سریع پیگیری و رفع شود.

آذری جهرمی بیان نمود: به همه مدیران کل ابلاغ کرده ام که این بزرگترین فرصت است تا اشکالات را رفع کنیم و وقتی مردم تلاش شما را می بینند خوشحال می شوند.

وی درباره کسانی که در پی جوسازی رسانه ای هستند، گفت: کسانی که عکس ها و فیلم های نقاط محروم را با هدف دلسوز نداشتن مجموعه ارتباطات و همکاران من منتشر می کنند، از این موضوع غافلند که ما هوشیاریم و همه مسائل را می بینیم و پیگیری می کنیم و با این روش، توانمندی های مان به نمایش گذاشته می شود.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم رسیدن به کمال دو بعد دارد، یکی شخصی و دیگری خدمت به خلق است که موجب تعالی انسان می شود و امیدوارم این اقدامات ما ذخیره خیر برای دنیا و آخرت باشد.

آذری جهرمی با اشاره به افتتاح پروژه های ارتباطی استان زنجان در دهه فجر، گفت: گزارش اتمام پروژه ها و خدمات در دهه فجر را با نام شهید شهریاری به مردم ارایه می کنیم تا اثری ماندگار برای مردم این استان باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 188

به "تا پایان سال همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا پایان سال همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید