تحقق 40 درصدی طرح توسعه زراعت چوب در مازندران

به گزارش دنیای ویدئو، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ازتحقق 40 درصدی طرح توسعه زراعت چوب درمازندران درسال گذشته خبرداد .

تحقق 40 درصدی طرح توسعه زراعت چوب در مازندران

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری، عزیزاله شهیدی فر با بیان اینکه زراعت چوب یکی ازراهکارهای اساسی برای حفظ عرصه های منابع طبیعی است که در سال های اخیرمورد توجه مسوولان واقع شده تا از این طریق علاوه براشتغالزایی، ازنابودی جنگل جلوگیری شود، درباره طرح توسعه زراعت چوب در استان مازندران در سال گذشته، اظهار کرد: 40 درصد طرح توسعه زراعت چوب در استان تحقق یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه طرح مذکور بر اساس برش دو سالانه (1400-1399) برنامه ریزی شد، شرح داد: در صورت تامین اعتبار کافی و به موقع برای خرید نهال مورد نیاز در سال گذشته، طرح توسعه زراعت چوب استان با بیش از 60 درصد از کل طرح (4000 هکتار) قابلیت اجرا داشته است.

شهیدی فر با بیان اینکه طرح زراعت چوب با هدف توسعه فضای سبز و ایجاد بستری برای تامین چوب مورد نیاز کشور و استان، به طرح تنفس جنگل ها کمک فراوانی می کند که این امر باید با همکاری مسؤولان و مردم اتفاق بیفتد، شرح داد: از چهار هزار هکتار سطحی که به زراعت چوب استان اختصاص پیدا کرد، دو هزار و 734 هکتار در شهرستان های 22 گانه شناسایی و 2 هزار و 379 هکتار تایید شد.

وی اعلام نمود: یک هزار و 586 هکتار اراضی، یک میلیون و 505 هزار و 853 اصله نهال صنوبر، اکالیپتوس، توسکا، افرا و بلوط کشت شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 510

به "تحقق 40 درصدی طرح توسعه زراعت چوب در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق 40 درصدی طرح توسعه زراعت چوب در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید