توانمندسازی خانواده زندانیان به وسیله فعالیت های مالی امکان پذیر است

به گزارش دنیای ویدئو، استانداریزد گفت : یکی از رویکردهای لازم الاجرا جهت پوشش دهی بسیاری از مسائل مرتبط با خانواده زندانیان ، توانمندسازی آن ها به وسیله فعالیت های مالی است .

توانمندسازی خانواده زندانیان به وسیله فعالیت های مالی امکان پذیر است

به گزارش خبرنگارخبرنگاران یزد ، محمد طالبی در مراسم روز ملی حمایت از خانواده زندانیان اظهارداشت : توانمندسازی خانواده زندانیان؛ یکی از مهمترین راهبردهای استان برای مرتفع کردن مسائل آنها است و باتوجه به اینکه بسیاری از این خانواده ها امکان اشتغال را دارند، فراهم سازی بستر اشتغال آن ها و تعریف اقدامات و برنامه هایی در این راستا، بسیاری از دغدغه های ما در رابطه با این خانواده ها را رفع می نماید.

وی موضوع رسیدگی به خانواده های زندانیان را جزئی از اولویت های استان دانست و و اضافه کرد: این رسیدگی و حمایت ها باید به نوعی باشد که از بسیاری از آسیب ها و مسائلی که می تواند دامن گیر این خانواده ها باشد، جلوگیری کند.

طالبی با اشاره به ضرورت همراهی و همکاری همه دستگاه های مسئول و خیرین جهت کاهش این آسیب ها و مسائلی که ناخواسته گریبان گیر جامعه شده گفت: باور بنده این است که در زندانی شدن افراد، همه جامعه و کسانی که نسبت به جامعه و مردم مسئولیت داشته و به نحوی کوتاهی هایی در ادای مسئولیت و وظیفه خود داشته اند؛ مقصر بوده و منجر به فراهم سازی زمینه وقوع جرم در جامعه و ایجاد وضعیتی شده اند که تشکیلات قانونی هیچ راه دیگری جز زندانی کردن انسان ها نداشته باشد.

استاندار در ادامه با بیان اینکه باید به سمت کاهش افراد حاضر در زندان ها حرکت کنیم، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه شاهد رویکردهای خوب قوه قضائیه در این راستا و دنبال کردن مجازات های جایگزین حبس هستیم.

طالبی یکی از رویکردهای لازم الاجرا جهت پوشش دهی بسیاری از مسائل مرتبط با خانواده زندانیان را، توانمندسازی آن ها به وسیله فعالیت های مالی عنوان و توضیح داد: باتوجه به اینکه بسیاری از این خانواده ها امکان اشتغال را دارند، فراهم سازی بستر اشتغال آن ها و تعریف اقدامات و برنامه هایی در این راستا، بسیاری از دغدغه های ما در رابطه با این خانواده ها را رفع می نماید.

وی به افتتاح کارگاه خیاطی انجمن حمایت از زندانیان استان یزد اشاره نمود وگفت: در صورت حمایت از چنین اقداماتی؛ با توجه به بسترهای خوب مالی و ظرفیت های مناسب حمایتی موجود در استان، شاهد آموزش و ایجاد اشتغال برای این خانواده ها خواهیم بود.

استاندار توانمندسازی و تقویت انجمن حمایت از زندانیان دادگستری در راستای ایجاد درآمد پایدار را رویکرد مهم دیگر جهت حل مسائل مربوط به خانواده زندانیان دانست و با اشاره به آمادگی دستگاه های استان برای انجام اقداماتی در این حوزه اظهارداشت: در استانداری این آمادگی را داریم که با همکاری دستگاه های مسئول، اقدامات مالی ماندگار و دراز مدت جهت ایجاد ظرفیت های خوب برای این تشکیلات و ارائه کارهای بهتر به خانواده زندانیان انجام دهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 490

به "توانمندسازی خانواده زندانیان به وسیله فعالیت های مالی امکان پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانمندسازی خانواده زندانیان به وسیله فعالیت های مالی امکان پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید