خبرنگاران رسانه های آذری از ملاقات وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با پمپئو گفتند

به گزارش دنیای ویدئو، باکو - خبرنگاران - وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز آدینه به صورت جداگانه با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در واشنگتن ملاقات خواهند کرد .

خبرنگاران رسانه های آذری از ملاقات وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با پمپئو گفتند

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

منابع خبری باکو روز دوشنبه به نقل از نشریه POLITICO آمریکا گزارش دادند : فعلا معین نیست وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با یک دیگر ملاقات خواهند کرد یا مقام های رسمی آمریکا سعی خواهند کرد تا نشست سه جانبه را برگزار نمایند ولی سفر آنها به واشنگتن به این معنی است که واشنگتن کوشش های خود برای کاهش درگیری های از سرگرفته شده میان آذربایجان و ارمنستان که بر اثر ان صدها نظامی و غیر نظامی جان باختند ، افزایش دهد .

نشریه پولیتکو به نقل از منابع رسمی آمریکا گزارش داد ، صبح روز آدینه هفته جاری ابتدا جیهون بایرام اف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان و سپس زهراب مناتساکانیان وزیر امور خارجه ارمنستان با پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا ملاقات می نمایند. این در حالی است که وزارت امور خارجه آمریکا هنوز گزارشی در باره ملاقات پیشرو وزیران امور خارجه آذربایجان و ارمنستان با وزیر امور خارجه آمریکا منتشر ننموده است .

درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود.

با وجود حصول توافق آتش بس در مذاکرات 10 اکتبر جاری وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 38

به "خبرنگاران رسانه های آذری از ملاقات وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با پمپئو گفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رسانه های آذری از ملاقات وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با پمپئو گفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید