دستور نمکی برای واکسیناسیون جمعیت بومی بالای 18 سال قشم و کیش

به گزارش دنیای ویدئو، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به علیرضا رییسی معاون بهداشت این وزارتخانه، دستور واکسیناسیون جمعیت بومی بالای 18 ساله در جزیره قشم و کیش را ابلاغ کرد.

دستور نمکی برای واکسیناسیون جمعیت بومی بالای 18 سال قشم و کیش

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبدا، در نامه سعید نمکی خطاب به رییسی آمده است: پیرو اعلام گروه های نو هدف برای واکسیناسیون علیه کووید 19، از آنجایی که جمعیت بالای 18 سال در کلیه جزایر خلیج فارس بجز قشم و کیش تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند، لذا شایسته است جهت ثبت نام و پوشش واکسیناسیون جمعیت بومی 18 سال به بالا در دو جزیره فوق الذکر هم اقدام شود.

وی افزود: منظور از جمعیت بومی کسانی بوده که بطور مستمر ساکن این جزایر بوده و دارای پرونده الکترونیک سلامت در مراکز جامع سلامت آن جزایر هستند.

به گزارش تا کنون افراد 60 سال به بالا بر اساس فراخوان وزارت بهداشت واکسن کرونا دریافت کرده اند.

همچنین سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ششم مرداد ماه در نامه ای به علیرضا رییسی معاون بهداشت این وزارتخانه، بر واکسیناسیون کارمندان بانک تاکید کرد.

نمکی روز پنجم مرداد ماه هم در نامه ای به رییسی، خواستار واکسیناسیون پنج گروه نو و هدف شامل رانندگان، زندانیان، معلمان، خبرنگاران و دیابتی ها به میمنت عید غدیرخم شد.

مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم روز سه شنبه 12 مرداد ماه بیان نمود: از هم اکنون متولدین 1347 و قبل از آن در سراسر کشور امکان دریافت آنی نوبت در سامانه salamat.gov.ir دارند.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 14 مرداد ماه در نامه ای به علیرضا رئیسی معاون بهداشت این وزارتخانه بر کاهش 2 ساله سن واکسیناسیون در گروه های هدف تاکید کرد.

پیش از این متولدین 1347 و قبل از آن در سراسر کشور امکان دریافت آنی نوبت در سامانه salamat.gov.ir داشتند که با دستور اخیر وزیر بهداشت، سن ثبت نام واکسیناسیون گروه های هدف 2 سال کاهش یافت.

تا به امروز 26 میلیون و 305 هزار و 528 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است. همچنین تا به امروز 11 میلیون و 765 هزار و 528 نفر دز اول واکسن کرونا و دو میلیون و 970 هزار و 669 نفر هم دز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 14 میلیون و 736 هزار و 197 دُز رسید.

در حال حاضر 285 شهر کشور در شرایط قرمز، 110 شهر در شرایط نارنجی، 53 شهر در شرایط زرد قرار دارند.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور (اسفند 98) تا کنون 93 هزار و 86 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 590

به "دستور نمکی برای واکسیناسیون جمعیت بومی بالای 18 سال قشم و کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور نمکی برای واکسیناسیون جمعیت بومی بالای 18 سال قشم و کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید